چگونه می توانیم اقامت ترکیه را دریافت کنیم؟

اگر مشکلات سیاسی و اقتصادی سبب شده است که به دریافت اقامت کشور ترکیه فکر کنید جای نگرانی نیست چرا که برخلاف گذشته که تنها متخصصان و افراد متقاضی برای تحصیل اقدام به مهاجرت می کردند، امروزه صرف نظر از هر شغل و جایگاهی، شاهد افرادی هستیم که تصمیم قاطع برای مهاجرت گرفته اند و در انجام آن موفق شده اند. در این میان ممکن است شما هم مانند بسیاری دیگر با توجه به توانایی ها و یا محدودیت های مالی و غیر مالی خود به دنبال کشورهای نزدیک تر و ارزان تر باشید. شرایط دریافت اقامت ترکیه و هزینه های پایین زندگی و تحصیل در این کشور باعث شده است اخذ اقامت ترکیه در سال های اخیر توجه بسیاری از ایرانیان را به خود جلب کند. موقعیت جغرافیایی خاص و قرار گرفتن بخشی از کشور ترکیه در اروپا و بخشی در آسیا، آب و هوای متنوع و امکانات گسترده زندگی، و از همه مهم تر سادگی شرایط دریافت اقامت ترکیه، این کشور را به یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی تبدیل کرده است. نحوه دریافت اقامت ترکیه با توجه به انواع آن متفاوت است که در ادامه به بررسی آن پرداخته ایم. لازم به ذکر است  که هزینه ترانسفر و اقامت کلیه مشتریان اقامت 98 که از طریق این موسسه اقدام به درخواست اقامت می نمایند در طول پروسه امور مهاجرتی رایگان بوده و شما مهمان اقامتگاه ها و سرویس های ترانسفر ویژه مهمانان اقامت 98 خواهید بود.

چگونگی دریافت اقامت توریستی با اجاره ملک در ترکیه

 اقامت ترکیه با ویزای توریستی که در برخی از موارد به آن اقامت یکساله ترکیه نیز گفته می شود از ساده ترین روش های دریافت اقامت ترکیه به شما می آید، که از طریق اجاره یک واحد مسکونی در ترکیه امکان پذیر می باشد. اقامت ترکیه با ویزای توریستی یکی از کم هزینه ترین و سریع ترین روش های مهاجرت به ترکیه است. به منظور اخذ اقامت ترکیه با ویزای توریستی و از طریق اجاره نامه یک واحد مسکونی و سپس آماده نمودن مجموعه ای از مدارک برای ارائه، لازم است. برای اخذ اقامت ترکیه با ویزای توریستی لازم است نسبت به آماده کردن مدارک زیر اقدام کنید:

  • – اجاره نامه محضری که توسط نوتر تایید شده است
  • – بیمه درمانی و سلامت برای متقاضیان بالای ۱۸ سال و کمتر از ۶۵ سال
  • – دریافت کد مالیاتی یا شماره ورگی
  • – پر کردن فرم مصاحبه تحت عنوان فرم راندوو
  • – اصل پاسپورت به همراه کپی آن
  • – چهار قطعه عکس بیومتریک رنگی تمام رخ از متقاضی
  • – ترجمه شناسنامه به ترکی
  • – برگه کفالت کودکان در صورت نیاز و در موارد خاص
  • – سایر مدارک مانند گواهی عدم سوء پیشینه، سند ازدواج و غیره که در صورت درخواست، متقاضی ملزم به ارائه کردن آن ها می باشد.
اقامت توریستی با اجاره ملک در ترکیه
اقامت ترکیه از طریق تحصیل

دریافت اقامت ترکیه از طریق تحصیل

هزینه های پایین تحصیل در ترکیه، امکان اخذ اقامت دانشجویی ترکیه، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های ترکیه، امکان تبادل دانشجو با دانشگاه های کشور های دیگر و موارد این چنینی سبب شده است که استقبال از تحصیل و اخذ اقامت دانشجویی ترکیه روز به روز افزایش یابد. دانشجویانی که برای تحصیل در ترکیه اقدام می کنند می توانند با دارا بودن مجموعه ای از شرایط، اقدام به اخذ اقامت بلند مدت ترکیه نمایند. دانشجویان بین المللی باید پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار در این کشور گردند تا پس از چند سال کار در این کشور واجد شرایط اخذ اقامت دائم ترکیه گردند. تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه شرایط خاص خود را دارد و دانشجویانی که که برای اخذ اقامت دانشجویی ترکیه اقدام می کنند قادر هستند به راحتی از بورس های دولت ترکیه و سازمان های مختلف استفاده کنند. رنکینگ برخی از دانشگاه های مطرح ترکیه در اتحادیه اروپا و در بین دانشگاه های جهان بالا می باشد. همچنین این دانشگاه ها می توانند ارتباط میان دانشجویان  و دانشگاه های معتبر جهان را فراهم سازند .

نحوه گرفتن اقامت ترکیه از طریق کار چگونه است؟

اخذ اقامت کاری ترکیه از طریق استخدام و یا ویزای کار زمانی امکان پذیر است که شما موفق به دریافت اجازه کار شده باشید. به منظور اخذ اقامت کاری ترکیه از شروع به کار متقاضی ابتدا باید توسط کارفرما و یا یک شرکت معتبر در ترکیه پذیرفته و استخدام شود. به محض تایید متقاضی از طریق شرکت معتبر در ترکیه و انجام برخی اقدامات لازم، فرد با دریافت اقامت یک ساله مشغول به کار می شود. پس از تمدید هر ساله اقامت به مدت ۵ سال، متقاضی قادر خواهد بود برای دریافت اقامت دائم درخواست بدهد. برای دریافت اقامت کاری ترکیه از طریق استخدام باید به صورت قانونی اقدام نمایید و از متخصصان و مشاوران قابل اعتماد اقامت 98 کمک بگیرید و از استخدام در شرکت های غیرقانونی بپرهیزید چرا که می تواند باعث دیپورت شما از این کشور شود.

اخذ اقامت ترکیه از طریق کار

اقامت دائم ترکیه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

امکان دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق سرمایه گذاری وخرید ملک که در نهایتا منجر به دریافت شهروندی و دریافت پاسپورت کشور ترکیه می شود، یکی دیگر از روش هایی می باشد که از طریق آن اتباع خارجی قادر به اخذ اقامت این کشور می باشند. اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات از طریق خرید ملک، قرار دادن سپرده بانکی و یا راه اندازی یک کسب و کار در ترکیه امکان پذیر است. افراد متقاضی با توجه به شرایط مالی و بودجه اولیه خود می توانند اقدام به راه اندازی کسب و کارهای گوناگون از قبیل افتتاح کافه رستوران، سالن زیبایی و غیره نموده و به این ترتیب برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست اقامت کنند. برای سرمایه گذاری در ترکیه و راه اندازی یک کسب و کار در خاک این کشور در وهله اول نیاز به ثبت شرکت و پس از آن اقدام برای اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت می باشد. به عنوان مثال برای افتتاح یک رستوران، به عنوان یک تبعه خارجی در ترکیه، ابتدا لازم است نسبت به ثبت شرکت در این کشور اقدام نمایید و برای اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت درخواست دهید. متقاضی ثبت شرکت در ترکیه نیازی به اجازه اقامت ندارد و بدون اخذ اقامت این کشور می تواند نسبت به ثبت شرکت اقدام نماید و با دریافت اجازه کار به راحتی به این کشور رفت و آمد داشته باشد. برای اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت، در صورتی که شرکت شما در طی پنج سال فعال باشد، می توانید برای دریافت شهروندی ترکیه درخواست نمایید.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه برای مبالغ کمتر از 250.000 دلار  نیز امکان پذیر است. اقامت شخص پس از خرید ملک هر ساله از طرف اداره مهاجرت ترکیه تمدید شود. پس از حضور ۵ سال در خاک ترکیه و ارائه مدارک مبنی بر کسب درآمد در این پنج سال، در پایان سال پنجم امکان درخواست اقامت دائم ترکیه فراهم می شود. با خرید ملک در ترکیه متقاضی قادر است برای خود، همسر خود و فرزندان زیر ۱۸ سال درخواست اقامت ترکیه بدهد. اگرچه دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری آسان به نظر میرسد، مشاوره با متخصصان اقامت 98 دراین زمینه برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات احتمالی و سرمایه گذاری نادرست در کشور مقصد، توصیه می شود.

 دریافت اقامت ترکیه از طریق ازدواج

در نظام حقوقی اکثر کشورهای جهان ازدواج یکی از شهروندان آن کشور با اتباع خارجی منجر به صدور اقامت برای تبعه خارجی می شود. بنابراین در صورتی که اتباع کشورهای خارجی با یکی از شهروندان کشور ترکیه ازدواج کنند می توانند برای گرفتن اقامت ترکیه از طریق ازدواج اقدام کنند. به محض اینکه متقاضی با تبعه ترک، چه مرد و چه زن، ازدواج کند می تواند به مدت سه سال با اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج بدون داشتن هیچ نوع مشکلی در خاک این کشور حضور داشته باشد و مشابه روش های دیگر بعد از پنج سال برای دریافت اقامت دائم و شهروندی ترکیه از طریق ازدواج اقدام نماید. توجه داشته باشید که صوری بودن مدارک و ازدواج، پیگرد قانونی دارد و پلیس ترکیه بعد از انجام تحقیقات لازم و کسب اطلاعات در مورد صحت ازدواج اقامت دائم را به فرد می دهد.

اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج
 اقامت برای متولدین در خاک ترکیه

دریافت اقامت برای متولدین در خاک ترکیه

اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور ترکیه مبتنی بر اصل خون است که بیان می دارد تنها کودکان متولد شده در خاک این کشور می توانند تابعیت ترکیه را اخذ نمایند که هر دو والدین آن ها و حداقل یکی از والدین از اتباع و شهروندان ترکیه باشند. در روش دریافت اقامت  ترکیه از طریق تولد، نوزاد و والدین می توانند از مزایای اقامت موقت استفاده کنند اما همانطور که قبل تر ذکر کردیم، تابعیت کشور ترکیه مبتنی بر اصل خون است و در این شرایط به نوزاد تعلق نمی گیرد. والدین باید تولد فرزند خود را در دفتر ثبت ترکیه و کنسولگری کشور خود ثبت کنند و سپس با ارائه مدارک مورد نیاز نسبت به درخواست اقامت ترکیه با تولد در خاک ترکیه اقدام نمایند.

 چگونه از طریق از پناهندگی اقامت ترکیه را دریافت کنیم؟

دریافت کارت اقامت ترکیه از طریق پناهندگی امکان پذیر است اما با توجه به اینکه کشور ترکیه مقصد نهایی مهاجران غیر قانونی نیست، هیچگونه خدماتی به مهاجرانی که از طریق غیر قانونی و به عنوان پناهنده وارد این کشور می شوند ارائه نخواهد داد. رسیدن به اقامت ترکیه از طریق پناهندگی به صورت کلی راهی پر خطر و نا معلوم  می باشد. به همین دلیل پیشنهاد میشود افرادی که شرایط مهاجرت را دارا می باشند از راههای قانونی و مشخص اقدام کنند.

اخذ اقامت ترکیه از طریق پناهندگی

سوالات متداول در خصوص اخذ اقامت ترکیه و شرایط دریافت آن

دریافت پیشنهاد کاری و دریافت ویزای کار این کشور، یکی از ارزان ترین و آسان ترین روش های اخذ اقامت در ترکیه است. اقامت دانشجویی در جایگاه دوم قرار دارد.

پاسخ به این سوال نیازمند اطلاعات جزیی تر می باشد اما مسالی که بسیار حائز اهمیت است، طی کردن مسیر مهاجرت با کمک افراد حرفه ای است. تیم اقامت98 می توانند به شما همراه شما در تمامی مراحل اخذ اقامت ترکیه باشند و با کمترین هزینه و سریع ترین زمان ممکن مراحل مربوط به مهاجرت را همراه با شما پیش ببرند.

بهتر است در اولین قدم با پشتیبانان حرفه ای اقامت 98 تماس بگیرید تا با توجه به شرایط شما، مناسب ترین روش مهاجرتی را با شما در میان بگذارند.

5 دیدگاه دربارهٔ «نحوه اخذ انواع اقامت ترکیه و شرایط دریافت آن»

رضا

با عرض سلام
از شیراز با شما ارتباط برقرار می کنم.بنده سال 91در مقطع کارشناسی ارشد تاریخ جهان فارغ التحصیل شده ام و سی و سه سالمه و متأهل و متأسفانه به کارگری در شهرداری مشغولم.دچار افسردگی ام و می خواهم از ایران بروم و ترکیه ارزونترین مقصد برای منه تا شاید از این افسردگی نجات پیدا کنم و بتونم شاید راه پیشرفت و امید رو توی زندگیم پیدا کنم.چند سالیه برای بورس وزارت علوم ترکیه اپلای کردم امسال هم همین طور ولی تا الان نتیجه ای نگرفتم و البته به طبع زبان ترکی منم خوبه اما نه خیلی ولی برای چیزای ضروری اصلا مشکلی ندارم. به نظر شما چه باید بکنم؟

لیلا شهابی

با سلام و احترام. شما می توانید از طریق اجاره خانه یا آپارتمان در ترکیه اقامت 1 ساله این کشور را دریافت نمایید و سپس در ترکیه کار پیدا کنید و اقامت خود را از طریق دریافت اقامت کاری تمدید نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در اقامت 98 تماس بگیرید تا متناسب با بودجه و شرایطتان شما را راهنمایی کنند.

نادر

سلام مهندسی عمران دارم دنبال نگهبانی کارگری هرکاری هستم این سایت های کاریابی معرفی کردید ترکی هستن شما نمونه ایرانی بدید سایت یا موسسه که معتبر باشه تشکر

لیلا شهابی

با سلام و احترام. میتوانید با جستجوی فارسی در گوگل با سایت های ایرانی که موقعیت های کاری در ترکیه را لیست می کنند آشنا شوید. در سایت های ترکی نیز با استفاده از گوگل ترنسلیت می توانید موقعیت های شغلی مختلف را بررسی کنید.

محمد

سلام و وقت بخیر
من دو تا پسر دارم که یکی کلاس پنجم و یکی کلاس دهمه اگه بخوام برای اقامت کاری که بصورت سالیانه اقدام نمایم و بعد از 5 سال که گفتین اقامت دائم را درخواست کنم نمیتونم برای پسر بزرگم اقامت بگیرم؟چون شما در جاهای مختلف سایت نوشتین خانواده(فرزندان زیر 18 سال) میشه بیشتر راهنمایی بفرمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.