ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت در این کشور

ترکیه به عنوان کشوری در حال توسعه که قوانین و مقررات روشن و نه چندان سختی در زمینه تاسیس شرکت دارد، به عنوان یکی از مقاصد سرمایه گذاران شناخته می شود. موقعیت جغرافیایی مطلوب و همچنین امکان فعالیت در بازار های اروپایی در آینده، ثبت شرکت در ترکیه را بسیار پر طرفدار کرده است. روش های ثبت شرکت در کشور ترکیه علی رغم شباهت هایی که با ایران دارد، به طور عمده از سه روش انجام می شود. اقامت98 با توجه به تجربه چندین ساله در این زمینه، بهترین روش ثبت شرکت را به شما پیشنهاد می کند تا بتوانید به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن مراحل ثبت شرکت را تکمیل کرده و علاوه بر ایجاد یک سرمایه گذاری پر بازده و آینده دار، پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کنید.

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

در میان مزایای متعدد ثبت شرکت در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه را می توان مهم ترین مزیت بر شمرد. شما می توانید برای خود و اعضای خانواده خود پاسپورت ترکیه بگیرد. با داشتن پاسپورت ترکی می توانید به ده ها کشور بدون ویزا سفر کنید. علاوه بر آن ترکیه از لحاظ هزینه های ثبت شرکت و هزینه زندگی، شرایط قابل قبولی دارد. اگر نگران مالیات شرکت هستید، باید بگوییم در ترکیه مالیات فقط به درآمد تعلق می گیرد و نیازی نیست شما هر سل مبلغی ثابت پرداخت کنید.

تنها نکته ای که بایستی در زمینه ثبت شرکت به یاد داشته باشید، استخدام حسابدار ترک است. حسابدار شرکت های ترکی باید حتما ترک باشد.

به طور خلاصه می توان مزیت های ثبت شرکت در کشور ترکیه را در موارد زیر خلاصه کرد :

 • ✔️ سرمایه گذاری در کشوری رو به رشد با اقتصادی پایدار
  ✔️ هزینه های معقول مالیات و زندگی
 • ✔️ دریافت حساب بانکی بین المللی و کارت های اعتباری
  ✔️ جهانی پس از ثبت شرکت
 • ✔️ اقامت کشور ترکیه
 • ✔️ امکان دریافت وام های کم بهره از بانک های ترکی
درخواست ثبت شرکت در ترکیه

انواع روش های ثبت شرکت در ترکیه

طبق آخرین قوانین و مقررات کشور ترکیه برای شروع هر کسب و کاری، اعم از آرایشگاه یا رستوران، نیاز به ثبت شرکت می باشد. طبق این قوانین هر فرد ایرانی می تواند نسبت به ایجاد شرکت اقدام کند و نیاز به شریک ترکی نمی باشد. روند ثبت شرکت کاملا مشخص است و حدودا ده روز کاری طول می کشد. با این حال همواره توصیه می شود از وکلای حرفه ای و مجرب برای بررسی مدارک و انجام این روند کمک بگیرید تا بدون هیچ گونه ریسک، سرمایه گذاری خود را آغاز کنید و از آن مهم تر بتوانید اقامت کشور ترکیه را دریافت کنید.

روش های متداول برای ثبت شرکت در کشور ترکیه به شرح زیر است :

 • 🔸 ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 • 🔸 شرکت سهامی (خاص-عام)
 • 🔸 شرکت تضامنی
 • 🔸 شرکت مختلط
 • 🔸 موسسات مالی (صرافی)
آشنایی با انواع شرکت در ترکیه
روش های ثبت شرکت در ترکیه
ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در روش ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل یک نفر و حداکثر 50 نفر با هم می توانند نسبت به تاسیس این شرکت اقدام کنند. این روش یکی از بهترین متد سرمایه گذاری در ترکیه است، چرا که در صورت ورشکستگی و عدم توانایی در پرداخت مطالبات طلبکاران، فقط سرمایه شرکت برداشته می شود و از اموال سهامداران مبلغی اخذ نمی شود. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه 10000 لیر می باشد.

ثبت شرکت ترکی با مسئولیت محدود

ثبت شرکت سهامی (عام-خاص)

شرکت های سهامی، به نوع از شرکت ها گفته می شود که در آن سرمایه به واحد های مساوی تقسیم شده و هر یک از شرکا می تواند یک یا چند سهم داشته باشد. وابسته به اینکه تعداد سهام داران چند نفر هستند، به دو گروه سهامی خاص و عام تبدیل می شوند. در شرکت های سهامی عام ترکیه حداقل اعضا 250 نفر است و اگر تعداد سهامداران از 250 نفر کمتر باشد، شرکت سهامی خاص خواهد بود. به طور کلی برای ثبت شرکت در ترکیه از نوع سهامی باید حداقل 5 شخص حقیقی و حقوقی وجود داشته باشند و جلسات مجمع عمومی آن نیز با حضور نمایندگان وزارت بازرگانی انجام شود. هزینه تاسیس و ثبت این نوع از شرکت حدودا 2800 دلار آمریکا می باشد.

ثبت شرکت سهامی خاص در ترکیه
ثبت شرکت سهامی خاص و عام
ثبت شرکت تضامنی

ثبت شرکت تضامنی

در شرکت های تضامنی اعتبار شرکا بسیار اهمیت دارد زیرا بر خلاف شرکت های با مسئولیت محدود، در این شرکت ها اگر اموال شرکت برای پرداخت دیون شرکت کافی نباشد هر یک از شرکا مسئول پرداخت کلیه مطالبات و تعهدات شرکت می باشد. بر اساس این تعریف از شرکت تضامنی یکی از شرکا حداقل باید دارای مسئولیت نامحدود باشد.

با توجه به شرایط خاص شرکت های تضامنی، توصیه می کنیم حتما قبل از ثبت این نوع کمپانی با وکیل حرفه ای مشورت کنید تا ریسک زیاد، سرمایه شما را تهدید نکند.

ایجاد شرکت تضامنی در ترکیه

مدارک لازم برای ثبت شرکت در ترکیه

وابسته به نوع شرکتی که مد نظر شماست، مدارک لازم برای تاسیس شرکت نیز متفاوت خواهد بود. لذا توصیه می کنیم از راهنمایی و مشاوره وکلا و افرادی که دارای تجربه در این زمینه هستند، استفاده کنید تا بتوانید با کمتری هزینه و در سریع ترین زمان مراحل اداری را پیگیری کنید. شما می توانید با استفاده از راهنمایی های سایت اقامت98 ، مسیر اخذ پاسپورت ترکی و ثبت کمپانی را با خیال راحت طی کنید.

اما به طور کلی مدارک زیر برای ثبت شرکت اغلب نیاز است :

 • – اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
 • – عکس رنگی و زمینه روشن
 • – اساسنامه شرکت به زبان ترکی
 • – حسابدار رسمی ترک
 • – فرم درخواست ثبت نام در اتاق بازرگانی
 • – واریز سرمایه شرکت در حسابی که قبلا ایجاد کرده اید.
 • – انتخاب اسم برای شرکت
 • – تعیین آدرس دفتر شرکت
راهنمایی در خصوص مدارک

مدارک ثبت شرکت در ترکیه

سوالات متداول در خصوص ثبت انواع شرکت در ترکیه

این موضوع کاملا به نوع شرکت شما بستگی دارد اما شرکت های با مسئولیت محدود نیازمند هزینه کمتری هستند. برای این نوع شرکت باید 10000 لیر سرمایه در اختیار داشت.

این فرایند طولانی نیست و اغلب در مدت حداکثر ده روز انجام می شود.

خیر ، طبق آخرین قوانین و مقررات نیاز به شریک ترک نیست و تمامی اعضای شرکت می توانند هویت غیر ترکی داشته باشد. لازم به ذکر است، حسابدار شرکت حتما باید ترک باشد.

بله ، شما می توانید با تاسیس شرکت ، پاسپورت ترکی دریافت کنید و در اولین گام اقامت دو ساله بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.