خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت از این طریق

ترکیه یکی از مقاصد مهم برای مهاجرت در میان ایرانیان است و یکی از روش های سریع اخذ اقامت ترکیه، خرید ملک است. اقامت 98 به عنوان مشاوری پر سابقه در زمینه اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید املاک و مستغلات، از ابتدا تا انتهای این مسیر همراه شماست و تمامی سوالات شما در زمینه خرید املاک و مستغلات در ترکیه پاسخ می دهد :

🔸 آیا خرید ملک منجر به اقامت در ترکیه می شود؟
🔸
برای اخذ اقامت دائم ترکیه از طریق خرید ملک به چه میزان سرمایه نیاز است؟
🔸 آیا خرید ملک تجارتی پر سود است؟
🔸 آیا می توان برای خرید خانه در ترکیه وام گرفت؟

خرید ملک در ترکیه با قیمت مناسب

زمانی که صحبت از خرید ملک به میان می آید، بسیاری از افراد نگران هزینه های بالا می باشند، این در حالی است که خرید ملک در ترکیه به عنوان کشوری در حال رشد، علاوه بر آنکه امکان اقامت دائم ترکیه را برای شما فراهم می کند، سبب می شود شما یک سرمایه گذاری پر سود در کشوری در حال توسعه مانند ترکیه و به خصوص شهر استانبول داشته باشید.

خرید ملک در استانبول یکی از بهترین گزینه هایی است که می تواند به شما و خانواده تان ( به همراه فرزندان زیر 18 سال) پاسپورت ترکی بدهد. اخذ پاسپورت ترکیه پایان ماجرا نیست و شما می توانید از ترکیه به عنوان پلی برای ورود به بازار های مالی اروپا استفاده کنید.

با خرید ملک در استانبول یا هر جای دیگر ترکیه به ارزش 250 هزار دلار آمریکا می توانید در حدود سه ماهه پاسپورت ترکیه بگیرید اما اگر 250 هزار دلار سرمایه ندارید، نگران نباشید. طبق قوانین خرید ملک سال 2020 ترکیه شما می توانید حتی با حدود 50 هزار دلار، اقامت دو تا سه ساله ترکیه بگیرید و پس از این مدت مجدد اقامت خود را تمدید کنید.

اگر شما از در این مسیر از وکیل و مشاور مسلط به ترکی کمک بگیرید، می توانید علاوه بر خرید خانه با قیمت مناسب، مراحل مهاجرت به ترکیه را بدون دغدغه و نگرانی، با موفقیت به پایان رسانید.

خرید آپارتمان در ترکیه
خرید و یا فروش بیت کوین در ترکیه
خرید و فروش بیت کوین با لیر در ترکیه

مزایای خرید خانه در ترکیه

بدون شک خرید خانه در استانبول و یا هر شهر دیگری، یکی از پر هزینه ترین بخش های مسیر مهاجرت محسوب می شود و گاهی افراد در این خصوص دچار تردید می شوند که آیا از خرید خانه و آپارتمان در ترکیه سود می کنیم؟

برای پاسخ به این سوال، مساله خرید خانه در استانبول را از چند دیدگاه بررسی می کنیم :

ملک در ترکیه در مقایسه با بسیاری از کشور های اروپایی، ارزان تر است. قیمت مناسب و در کنار آن اطمینان اخذ اقامت از طریق خرید ملک؛ سود خرید خانه را چند برابر می کند. از سوی دیگر، ترکیه کشوری با موقعیت جغرافیای خوب و آب و هوای عالی است. حتی اگر نخواهید برای همیشه در ترکیه زندگی کنید و مقصد نهایی شما اروپاست؛ خرید آپارتمان در ترکیه می تواند سرمایه شما را چند برابر کند. ضمن آنکه آب و هوای خوب این کشور و فرهنگ آسیایی – اروپایی مردمان ترکیه، خود دلیل قانع کننده ای برای اقامت دائم ترکیه است.

از مزایای دیگر خرید خانه در استانبول می توان به قوانین انتقال ملک اشاره کرد. بر خلاف کشورهایی مانند انگلستان، انتقال ملک در ترکیه، مالیاتی نخواهد داشت و شما می توانید به راحتی و بدون هزینه اضافه خانه خود را به دیگران منتقل کنید.

قیمت خانه در استانبول چه قدر است؟

همانند هر شهر دیگری، قیمت خانه در استانبول نیز به موقعیت مکانی ملک بستگی دارد. به طور میانگین قیمت خانه در استانبول حدود 3800 لیر برای هر متر مربع می باشد اما در مناطق لوکسی مانند بشیکتاش تا هر مترمربع 9000 لیر نیز می رسد. اگر ترجیح می دهید در محله ای زندگی کنید که ایرانی های بیشتر در آن ساکن باشند، محله فاتح استانبول گزینه مناسبی است. این محله خانه هایی با قدمت بالاتری داشته و قیمت آپارتمان و خانه در آن به حدود متری 4000 لیر می رسد. به طور کلی با توجه به سبک زندگی شما موارد متفاوتی از ملک وجود دارد، که شما می توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید. بهتر است در قبل از خرید خانه در استانبول با مناطق مختلف ترکیه به طور کامل آشنا شوید اما به طور کلی اگر خواهان یک زندگی آرام هستید، مناطق آسیایی گزینه مناسبی محسوب می شوند. خرید ملک در مناطق مرکزی و نزدیک به سواحل استانبول گران تر است و از سوی دیگر در مناطق اروپایی تا غربی می توان با هزینه کمتر صاحب خانه شد. ذکر این خبر خوش برای افراد کم سرمایه ضروری است که حتی با 20 هزار لیر نیز می توان در استانبول خانه خرید و سرمایه گذاری کرد. اگر می خواهید از جزییات قیمت خانه در استانبول و گزینه های پیش رو اطلاعات بیشتری داشته باشید، می توانید به وبسایت sahibinden.com مراجعه کنید.

با تبدیل لیر به تومان و مقایسه قیمت های خرید خانه ایران و ترکیه متوجه خواهید شد که این اختلاف قیمت با توجه به مزایای متعدد سرمایه گذاری در استانبول، امری منطقی و پر سود است. با این حال برای سود دوچندان در فرایند خرید ملک در ترکیه، حتما از یک مشاور حرفه ای و آشنا به زبان ترکی کمک بگیرید تا بتواند با رایزنی های متعدد، خانه هایی با قیمت مناسب برای خرید به شما پیشنهاد دهد .

درخواست قیمت آپارتمان
خرید بیت کوین با دلار در استانبول

قوانین خرید خانه در ترکیه

طبق قوانین خرید خانه 2020 در ترکیه، اتباع غیر ترکی مجاز مانند ایرانیان می توانند تا 30 هکتار از اراضی ترکیه را خریداری کنند و با خرید بیش از 250 هزار دلار آمریکا، پاسپورت ترکی نیز دریافت کنند. لازم نیست که تمامی این مبلغ از طریق خرید یک خانه تامین شود بلکه مهاجر می تواند با خرید چند خانه، مجموع سرمایه گذاری خود از طریق خرید ملک را به 250 هزار دلار برساند. اما با مبالغ کمتر نیز می توان اقامت ترکیه دریافت کرد. با خرید ملک تا حدود 50 هزار دلار می توان اقامت دو تا سه ساله قابل تمدید گرفت.

کسانی که اقدام به خرید زمین در ترکیه می کنند باید در طی دو سال مراحل ساخت را شروع کنند. جزییات قوانین خرید ملک و مستغلات در ترکیه به گونه ای است که بهتر است حتما برای انجام آن از مشاوری با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. تغییر و تبیین قوانین جدید می تواند مشکلات حقوقی متعددی را به همراه آورد. اقامت98 با در اختیار داشتن کادری مجرب، تجربه اخذ اقامت برای ایرانیان بیشماری از طریق خرید خانه را دارد.

خرید خانه در استانبول

سوالات متداول در خصوص خرید خانه و آپارتمان در ترکیه

اخذ اقامت ترکیه در صورتی که شما ملکی بیشتر از 250 هزار دلار آمریکا بخرید، ممکن است و می توانید از این روش دو تا سه ماهه پاسپورت بگیرید. اما با کمتر از این مبلغ نیز می توان اقامت کوتاه مدت گرفت.

بله ، حتی اتباع خارجی می توانند تا 50 درصد از مبلغ خانه را از بانک های ترکیه وام بگیرند. البته دریافت وام نیازمند ارائه مدارک و افتتاح حساب در بانک های ترکیه است. نرخ بهره بانکی در ترکیه وابسته به ارز دریافتی است. مسلما برای دریافت وام به لیر ، نرخ بهره 11 تا 15 درصد است.

بله اما این موضوع منوط به شرایط و قوانین خاص خود است. تا سه سال بعد از اخذ پاسپورت ترکی نمی توان ملک را فروخت و بعد از آن با توجه به قوانین مربوطه، امکان فروش وجود دارد.

2 دیدگاه دربارهٔ «خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت از این طریق»

sam

سلام
وقت خوش
آیا برای اخذ اقامت کوتاه مدت خرید ملک از ایرانی یا اصولا غیر ترک مشکلی ایجاد نمی کنه

لیلا شهابی

با سلام و احترام. برای دریافت اقامت مشکلی ایجاد نخواهد شد ولی بر روی آن ملک نمیتوانید برای دریافت پاسپورت اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.