دانشگاه گلیشیم استانبول

همه چیز درباره دانشگاه گلیشیم استانبول

تحصیل در دانشگاه های استانبول در مقاطع مختلف هر ساله مورد توجه بسیاری از دانشجویان ایرانی قرار می گیرد. یکی از محبوب ترین دانشگاه های استانبول برای دانشجویان بین المللی دانشگاه گلیشیم استانبول است که به عنوان یکی از دانشگاه های خوب ترکیه شناخته می شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی امکانات و ویژگی های دانشگاه Gelişim استانبول ، رده علمی و بوسیه ها و موارد مشابه در ارتباط با این دانشگاه بپردازیم. اگر شما نیز قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دانشگاه های این کشور می باشید ، در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی دانشگاه گلیشیم استانبول

دانشگاه گلیشیم استانبول یا Gelisim Üniversitesi که با نام دانشگاه توسعه استانبول یا Istanbul Developmental University نیز شناخته می شود، در سال 2008 تأسیس شد ، گلیشیم یک موسسه آموزش عالی خصوصی و غیرانتفاعی است که در قسمت اروپایی شهر بزرگ استانبول ترکیه واقع شده است. این دانشگاه خصوصی به طور رسمی مورد تایید شورای آموزش عالی ترکیه  (YÖK) قرار دارد و در حال حاضر دارای 23000 دانشجو می باشد.  دوره ها و برنامه های این دانشگاه در رشته های مختلف و مقاطع تحصیلی متفاوت در دسترس است.

دانشگاه IGU یک موسسه بسیار جوان است که اهداف جاه طلبانه خود را برای تبدیل شدن به “دانشگاه جهانی” از طریق تحقیق ، آموزش معتبر بین المللی ، خدمات اجتماعی و تدریس مبتنی بر کیفیت تعیین کرده است. این دانشگاه به دانشجویان بین المللی از کشور های مختلف جهان پذیرش اعطا می کنید و برای تحقق اهداف بین المللی سازی هر ساله ظرفیت قابل توجهی برای جذب دانشجویان بین المللی در نظر می گیرد.

با تماشای ویدئو زیر با محیط دانشگاه و جو دانشجویان آن بیشتر آشنا شوید.

ویژگی های دانشگاه گلیشیم

🔸 زبان آموزشی در دانشگاه Gelişim ، انگلیسی و ترکی می باشد.

🔸 این دانشگاه برنامه های تحصیلی مختلف در مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می کند.

🔸 چشم انداز دانشگاه تبدیل شدن به یکی از دانشگاه های جهانی برای کمک به پیشرفت و توسعه جهان است.

🔸 با بیش از 100 دانشگاه بین المللی همکاری می کند و به منظور ارتقا کیفیت آموزش و خدمات به اشتراک تجارب و مبادله کادر آکادمیک و متخصصین با دانشگاه های جهانی می پردازد.

دانشکده ها و رشته ها

🏦 دانشکده اقتصاد ، علوم اداری و اجتماعی

🏦 دانشکده هنرهای زیبا

🏦 دانشکده مهندسی و معماری

🏦 دانشکده علوم بهداشتی

🏦 دانشکده علوم کاربردی

🏦 دانشکده تربیت بدنی و ورزش

🏦 دانشکده زبان های خارجی

🏦 موسسه علم و صنعت

🏦 موسسه علوم اجتماعی

🏦 موسسه علوم بهداشتی

رشته های تحصیلی در این دانشگاه شامل مهندسی کامپیوتر، معماری و طراحی داخلی، مهندسی عمران ، مدیریت ، روانشناسی، هنر های گویندگی و بازیگری، علوم سیاسی و روابط بین الملل گرافیک ، معماری داخلی و طراحی محیطی، مد و طراحی پارچه و لباس، دندان پزشکی، پرستاری ، فیزیوتراپی و توانبخشی و …. می باشد.

آزمایشگاه دانشگاه گلیشیم

امکانات دانشگاه

دانشگاه Gelişim دارای امکانات پژوهشی و آکامیک متنوعی است که از جمله آن می توان به بیش از 117 آزمایشگاه و کارگاه مختلف برای دانشجویان مقاطع کاردانی ، کارشناسی و تحصیلات تکمیلی اشاره کرد. برخی از کارگاه ها و آزمایشگاه های این دانشگاه عبارتند از کارگاه تبلیغات، کارگاه نقاشی، کارگاه کامپوزیت هواپیما، کارگاه موتور و سیستم های هواپیما، آزمایشگاه مکاترونیک، آزمایشگاه کامپیوتر، آزمایشگاه آناتومی، آزمایشگاه سلامتی دهان و دندان و …

دانشجویان این دانشگاه می توانند برای آشنایی و آموزش زبان در کلاس مقدماتی رایگان “مدرسه آخر هفته” این دانشگاه شرکت نمایند. همچنین  دوره های آنلاین توسط دانشگاههای مشهور و معتبر جهان در انگلستان توسط دانشگاهیان خبره به طور موازی با گروه و برنامه درسی در این دانشگاه انجام می گیرد.

دانشگاه گلیشیم با هدف ارتقا سطح سلامت دانشجویان و فراهم آوردن فرصت های تفریحات سالم، امکانات ورزشی متنوعی از جمله محوطه های والیبال ، بسکتبال در اختیار دانشجویان قرار داده است. این دانشگاه با ارائه برنامه ها و امکانات پرورش اندام، دانشجویان را به شرکت در فعالیت های ورزشی تشویق می کند.

کتابخانه وسیع، اتاق های میتینگ و سالن های کنفرانس  از دیگر امکانات این دانشگاه می باشند.

نیازهای خوابگاهی دانشجویان دانشگاه گلیشیم معمولا توسط “خوابگاه های انیس سببی”، که شامل خوابگاه های دخترانه و پسرانه مجزا می باشد برآورده می شود. این خوابگاه ها در خارج محوطه دانشگاه قرار دارد و هر ساعت یک سرویس شاتل رایگان بین خوابگاه و دانشگاه در رفت و آمد است.

رنکینگ دانشگاه گلیشم استانبول

دانشگاه Gelişim ، در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان دارای رتبه 4132 بوده و در میان برترین دانشگاه های ترکیه نیز رتبه 78 را به خود اختصاص داده است.

شهریه و پرداخت

💸 شهریه سالانه دانشکده دندانپزشکی ۷۶ هزار لیر

💸 شهریه سالانه رشته های مختلف کالج تخصصی تربیت بدنی از ۲۰ تا ۲۶ هزار لیر

💸 شهریه سالانه رشته های مختلف دانشکده هنرهای زیبا از ۱۷ تا ۳۴ هزار لیر

💸 شهریه سالانه رشته های مختلف دانشکده اقتصاد و علوم اداری از ۱۷ تا ۳۸ هزار لیر

💸 شهریه سالانه رشته های مختلف دانشکده های مهندسی و معماری از ۱۸ تا ۳۶ هزار لیر

💸 شهریه سالانه رشته های مختلف دانشکده علوم بهداشت از ۱۷ تا ۳۴ هزار لیر

لازم به ذکر است که با توجه به اینکه اطلاعات دقیقی درباره مبالغ شهریه در وب سایت رسمی این  دانشگاه ارائه نشده است نرخ های اعلام شده حدودی است و مبلغ شهریه دقیق و نحوه پرداخت آن در زمان ثبت نام رشته های مختلف از سوی دانشگاه به دانشجو اعلام خواهد شد.

همچنین بد نیست اشاره کنیم که در دانشگاه گلیشیم امکان پرداخت اقساطی شهریه نیز وجود دارد که در این صورت شهریه پرداختی کمی از شهریه نقدی بیشتر خواهد بود.

دانشجویان دانشگاه گلیشیم استانبول

بورسیه دانشگاه گلییشم استانبول

 این دانشگاه دارای برنامه های بورسی مختلفی است که با توجه به سوابق تحصیلی، شرایط و نتایج آزمون به دانشجویان اعطا می شود. یکی از این بورسیه ها، بورسیه تحصیلی 100% یا بورس تحصیلی کامل دانشگاه گلیشیم توسط دانشگاه به دانشجون ارائه می شود. بورسیه های تحصیلی ارائه شده برای دانشجویانی که در برنامه های بورسیه این دانشگاه قرار می گیرند ، فقط هزینه های تحصیل را شامل می شوند. به غیر از آن ، موارد دیگری مانند محل اقامت ، وعده های غذایی ، حمل و نقل ، کتاب و غیره وجود دارد که در محدوده بورس تحصیلی قرار نمی گیرند. بورسیه ها قابل استرداد نیستند و در دوره تحصیلات در حالت عادی لغو نمی شوند. با این حال برای کسانی که اخطار های انضباطی را دریافت کرده اند ، تصمیم هیئت اجرایی دانشگاه Gelişim ملاک ادامه بورسیه یا لغو آن قرار می گیرد. علاوه بر بورسیه کامل امکان دریافت تخفیفات 25%، 50% و 70% شهریه این دانشگاه برای دانشجویان وجود دارد.

دانشگاه Gelişim استانبول به دانشجویان موفق در طول تحصیل نیز بورسیه پاداش می دهد. علاوه بر این ، دانشجویان موفق این دانشگاه که وضعیت مالی آنها نامناسب است ، با تشخیص هیئت امنا بورسیه تحصیلی دریافت می کنند. بد نیست اشاره کنیم که اگر بیش از یک خواهر و برادر در دانشگاه گلیشیم ثبت نام کنند ، تخفیف 5 درصدی شهریه برای هر خواهر و برادر اعمال می شود. این تخفیف در طول دوره تحصیل معتبر خواهد بود.

آزمون ورودی

آزمون روردی این دانشگاه SAT  می باشد .آزمون SAT یک آزمون سنجش استعداد تحصیلی است آزمون SAT شامل دو بخش جداگانه  SAT 1 و SAT 2  است که در دانشگاه‌های ترکیه بخش SAT2 برگزار نمی شود و کسب نمره قبولی آزمون SAT 1 برای دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه دارند کافی است. در مقالات گذشته درباره آزمون ست و ویژگی های آن به طور کامل توضیح داده ایم.

وب سایت دانشگاه گلیشیم استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *