فستیوال های استانبول

با جشنواره ها و فستیوال های استانبول آشنا شوید

تقویم سالانه استانبول فستیوال ها و جشنواره های دوست داشتنی متنوعی را در خود جای داده است که برای همه سلیقه ها جذاب است. در این مقاله قصد داریم تا محبوب ترین جشنواره ها و رویدادهای استانبول ، را به همراه توضیح مختصری درباره ماهیت و زمان برگزاری هرکدام ارائه دهیم. اگر شما هم در استانبول اقامت دارید و یا قصد سفر به این شهر زیبا را دارید در ادامه با ما همراه باشید تا فرصت تجربه و لذت بردن از بهترین فستیوال های استانبول را از دست ندهید.

آنچه در این نوشته می خوانید: پنهان
فستیوال های بهاره استانبول

فستیوال ها و رویداد های بهاره در استانبول

فستیوال فیلم استانبول

فستیوال بین المللی فیلم استانبول (سالانه ، آوریل)

جشنواره بین المللی فیلم استانبول یک جشنواره فیلم 12 روزه است که توسط بنیاد فرهنگ و هنر استانبول (IKSV) برگزار می شود. در مهم ترین جشنواره فیلم این شهر در ماه آوریل، می توانید فیلم های مهم محلی و بین المللی را در رقابت ، در چندین فرهنگسرا و سینما در مناطق بی اوغلو و کادی کوی بینید و لذت ببرید. این فستیوال استانبول منحصر به نمایش فیلم نمی شود و شامل برگزاری فعالیت های مختلف و کارگاه های آموزشی در سطح شهر نیز می باشد. اطلاعات بیشتر درباره برنامه ها و زمان دقیق برگزاری این رویداد در این وب سایت ببینید.

مسابقات تنیس

جشنواره تنیس WTA  (سالانه ، آوریل)

این مسابقات بین المللی تنیس WTA ، بزرگترین رقابت بین المللی است که در کشور ترکیه برگزار می شود. دوستداران تنیس از تماشای این مسابقات لذت می برند و ستاره های زیادی از سراسر جهان را می بینند. این مسابقات در پارک تنیس Spor Toto در محله Esenkent استانبول برگزار می شود. اطلاعات بیشتر درباره برنامه ها و زمان دقیق برگزاری این رویداد در این وب سایت ببینید.

جشنواره لاله ها

فستیوال لاله های استانبول (سالانه ، 3 هفته آخر آوریل)

گل های لاله برای امپراتوری عثمانی و فرهنگ ترکیه بسیار مهم هستند و برای جشن گرفتن بهار و حفظ اهمیت این موضوع ، فستیوال لاله ها سالانه در معروف ترین پارک های شهر مانند پارک گلخانه (Gulhane)  ، میدان سلطان احمد، پارک ییلدیز (Yildiz) در بشیکتاش ، پارک امیرگان (Emirgan) و بسیاری از پارک های بزرگ این شهر برگزار می شود. شرکت در این جشنواره رایگان است و بازدیدکنندگان می توانند از میلیاردها گل لاله در 120 نوع مختلف که در ماه آوریل شکوفا می شوند ، و همچنین فعالیت های فرهنگی و هنری که در پارک امیرگان و میدان سلطان احمد برگزار می شود ، لذت ببرند. همچنین یک مسابقه عکاسی از لاله ها نیز برگزار می شود و به برندگان جایزه اهدا می شود.

سایت اقامت98
فستیوال های تابستانه استانبول

فستیوال ها و رویداد های تابستانه استانبول

جشنواره موسیقی بین المللی

جشنواره بین المللی موسیقی استانبول (سالانه ، ژوئن)

جشنواره بین المللی موسیقی استانبول جشنواره موسیقی 3 هفته ای است که توسط IKSV برگزار می شود. در این جشنواره ، در ماه ژوئن در استانبول ، می توانید از اجراهای قابل توجه هنرمندان برجسته بین المللی و محلی و همچنین اجرای موسیقی کلاسیک لذت ببرید. ارکسترهای فیلارمونیک ، موسیقی باروک ، باخ ، ویوالدی و هندل و بسیاری دیگر در مکان های بزرگ تاریخی مانند موزه ایاگی ایرنه ، خانه اپرای سوریه ، موزه رحمی کوچ و موارد دیگر به اجرای موسیقی می پردازند. اطلاعات بیشتر درباره برنامه ها و زمان دقیق برگزاری این رویداد در این وب سایت ببینید.

فستیوال chill out استانبول

فستیوال Chill-Out استانبول (سالانه ، ژوئن)

جشنواره Chill-Out استانبول یک جشنواره 2 روزه رقص ، موسیقی الکترونیک و پاپ است که در Garden Fiesta ، واقع در منطقه ساریر برگزار می شود. جشنواره Chill-Out جشنواره موسیقی برجسته ترکیه به ویژه برای جوانان است. در این فستیوال که علاوه بر استانبول در بدروم و چسمه نیز برگزار می شود، می توانید از اجرای هنرمندان با تمرکز بر ژانرهای مختلف موسیقی ، فعالیت های شاد ، کارگاه ها و پذیرایی های متنوع لذت ببرید. اطلاعات بیشتر درباره برنامه ها و زمان دقیق برگزاری این رویداد در این وب سایت ببینید.

فستیوال جاز

جشنواره بین المللی جاز استانبول (سالانه ، جولای)

فستیوال بین المللی جاز استانبول یک جشنواره موسیقی 3 هفته ای است که توسط IKSV برگزار می شود. در این جشنواره در ماه جولای ، می توانید از اجرای هنرمندان برجسته موسیقی جاز ، سول و بلوز در شهر لذت ببرید. برخی از فعالیت های دیگر در طول این جشنواره شامل مهمانی های شبانه جاز ، اجراهای رایگان در کنسرت های پارک و قایق ها اشاره کرد که استانبول را به جذاب ترین حالتش در طول سال تبدیل می کند.

مسابقات شنای بوسفور

مسابقات شنای بین قاره ای بسفروس (سالانه ، جولای)

این مسابقه بین المللی به عنوان یکی از بی نظیرترین مسابقات شنا در جهان شناخته می شود که شامل عبور از بسفر از سمت آسیا به طرف اروپا با شنا است و توسط کمیته المپیک ترکیه برگزار می گردد. طول مسیر شنا در این رویداد در 6.5 کیلومتر است. مسابقه از ساحل Kanlica در سمت آسیا آغاز می شود و در ساحل Kurucesme در نزدیکی اورتاکوی در سمت اروپایی به پایان می رسد. هزاران شناگر خارجی و محلی در این رویداد شرکت می کنند. اگر در این تاریخ ها در استانبول هستید ، می توانید این رویداد خارق العاده را با جشن های مختلف در سواحل تماشا کنید. اطلاعات بیشتر درباره برنامه ها و زمان دقیق برگزاری این رویداد در این وب سایت ببینید.

فستیوال های پاییزه استانبول

فستیوال ها و رویداد های پاییزه استانبول

فستیوال دوسالانه بین المللی استانبول

فستیوال دوسالانه بین المللی استانبول (دوسالانه ، سپتامبر-نوامبر)

فستیوال دوسالانه بین المللی هنر معاصر استانبول حدود 2 ماه طول می کشو و هر دو سال یک بار توسط IKSV برگزار می شود. این یکی از بهترین فستیوال ها در جهان است که با فستیوال مشابه در ونیز ، سائو پائولو و سیدنی رقابت می کند. ورود به دوسالانه رایگان است. شما از محبوب ترین ویترین های نمایشگاه هنر معاصر در بیش از 30 مکان در سطح شهر لذت خواهید برد. اطلاعات بیشتر درباره برنامه ها و زمان دقیق برگزاری این رویداد در این وب سایت ببینید.

فستیوال قهوه استانبول

جشنواره قهوه استانبول (سالانه ، سپتامبر)

جشنواره قهوه استانبول حدود 4 روز کارناوال است و قهوه های متنوع را از سراسر جهان به ذائقه دوستداران قهوه می رساند. این جشنواره در محل پارک KüçükÇiftlik واقع در ماکا ، نزدیک به میدان تکسیم برگزار می شود. شما در این فستیوال می توانید در غرفه های متعدد قهوه میل کنید و همچنین در کارگاه های آموزشی قهوه ، سمینارها ، و مسابقات شرکت کنید. اطلاعات بیشتر درباره برنامه ها و زمان دقیق برگزاری این رویداد در این وب سایت ببینید.

جشنواره جاز آک بانک

جشنواره جاز آک بانک (سالانه ، اکتبر)

جشنواره جاز آک بانک (یک بانک معتبر در ترکیه) یک جشنواره موسیقی 10 روزه است که در ماه اکتبر برگزار می گردد. در طول این فستیوال ترکیه می توانید اجرای برخی از هنرمندان معروف جاز را از سراسر جهان در با قیمت پایین تماشا کنید. از دیگر موارد مهم در طول این جشنواره می توان به کارگاه های آموزشی و نمایش فیلم اشاره کرد. جشنواره جاز Akbank عضو شبکه جاز اروپا است ، و نه تنها یک رویداد برای علاقه مندان به موسیقی جاز است ، بلکه پاسخگوی سلایق علاقه مندان به ژانرهای دیگر نیز می باشد. این جشنواره در مکان های جذاب از جمله Akbank Sanat ، موزه Hagia Iirene ، بابل ، سالن کنسرت Cemal Reşit Rey و PSM Center Zorlu برگزار می شود. اطلاعات بیشتر درباره برنامه ها و زمان دقیق برگزاری این رویداد در این وب سایت ببینید.

جشنواره عروسک استانبول

جشنواره بین المللی عروسک های استانبول (سالانه ، اکتبر-نوامبر)

جشنواره بین المللی عروسک های استانبول یک جشنواره خارق العاده 11 روزه برای دوستداران هنر و عروسک است که هر ساله در مکان های مختلف مانند منطقه بی اوغلو استانبول و موزه دریایی در بشیکتاش برگزار می شود. شما می توانید از عروسک گردانی که از سراسر دنیا آورده شده است ، انواع رویدادها از جمله نمایش عروسکی ، نمایش فیلم ، نمایش ویدیویی ، مکالمه ، کارگاه های ساخت عروسک و … لذت ببرید. اطلاعات بیشتر درباره برنامه ها و زمان دقیق برگزاری این رویداد در این وب سایت ببینید.

نمایشگاه کتاب

نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول (سالانه ، نوامبر)

نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول یک نمایشگاه عالی 8 روزه برای علاقه مندان به کتاب است که هر ساله با همکاری انجمن ناشران ترکیه در مرکز همایش ها و کنگره های TUYAP در منطقه بویوک چکمچه استانبول برگزار می شود. این نمایشگاه کتاب با میانگین نیم میلیون بازدید کننده در روز، دارای بیش از 800 غرفه از ناشران ترکیه و بین المللی است. علاوه بر خرید کتاب می توانید از انواع رویدادها ، مانند امضای کتاب و فعالیت های فرهنگی لذت ببرید. اطلاعات بیشتر درباره برنامه ها و زمان دقیق برگزاری این رویداد در این وب سایت ببینید.

ماراتون استانبول

ماراتون استانبول (سالانه، نوامبر)

ماراتن بین قاره ای استانبول یک رویداد منحصر به فرد است چرا گه تنها رویدادی در جهان است که بین دو قاره برگزار می شود. این ماراتون از زیر پل Altunizade در سمت آسیا شروع می شود و در بین استادیوم بشیکتاش و کاخ دولماباهچه به پایان می رسد. برای شرکت در این ماراتون باید ثبت نام کنید و بلیط تهیه نمایید. اطلاعات بیشتر درباره برنامه ها و زمان دقیق برگزاری این رویداد در این وب سایت ببینید.

جشنواره بین المللی تئاتر استانبول

جشنواره بین المللی تئاتر استانبول (دوسالانه ، نوامبر-دسامبر)

جشنواره بین المللی تئاتر استانبول یک جشنواره 2 هفته ای است که هر دو سال یکبار توسط IKSV برگزار می شود. در این فستیوال هنری استانبول در ماه نوامبر ، علاقه مندان به هنر و تئاتر می توانند در چندین مکان در مناطق مختلف از جمله اسکودار، فاتح ، بی اوغلو و بشیکتاش ، از تولیدات و رویدادهای تئاتر قابل توجه محلی ، بین المللی ، برنامه های رقص و اجرا و برخی کارگاه های رایگان لذت ببرند. اطلاعات بیشتر درباره برنامه ها و زمان دقیق برگزاری این رویداد در این وب سایت ببینید.

فستیوال های زمستانه استانبول

فستیوال ها و رویداد های زمستانه استانبول

فستیوال غذا استانبول

جشنواره بین المللی غذا در استانبول (سالانه ، دسامبر)

فستیوال بین المللی غذا در استانبول جشنواره ای 3 روزه برای دوستداران غذا های ترکیه ای و جهانی است که توسط فدراسیون آشپزی و آشپزهای ترکیه در مرکز فرهنگ و هنر ایوب در منطقه ایوب استانبول برگزار می شود. این سازمان همچنین یک سازمان مشترک با انجمن جهانی جوامع آشپز (WACS) است. بازدید کنندگان می توانند طعم های مختلف دنیا را در کنار غذاهای ترکی امتحان کنند. در این فستیوال بیش از 2000 سرآشپز از 30 کشور جهان ، با یکدیگر مسابقه آشپزی می دهند. اگر شما هم به غذاها و طعم های مختلف علاقه مند هستید فرصت شرکت در این جشنواره جالب و خوشمزه را از دست ندهید. اطلاعات بیشتر درباره برنامه ها و زمان دقیق برگزاری این رویداد در این وب سایت ببینید.  

جشن سال نو

جشن سال نو (سالانه، 31 دسامبر)

مانند همه شهرهای بزرگ جهان ، جشن سال نو در استانبول نیز بسیار خارق العاده است. هر سال در 31 ماه دسامبر استانبول شاهد جشن های متنوع ، آتش بازی ، مهمانی ها و بسیاری از فعالیت های نشاط بخش است که همه این شهر را بسیار پر جنب و جوش و رنگارنگ می کنند.

فستیوال فیلم کوتاه استانبول

فستیوال فیلم کوتاه آک بانک ( سالانه، مارس)

جشنواره فیلم کوتاه آک بانک یک جشنواره فیلم 10 روزه است که به عنوان یکی از رویدادهای مهم هنری و فرهنگی استانبول در ماه مارس برگزار می شود. هدف این جشنواره تشویق تولید فیلم کوتاه ، نمایش فیلم های کوتاه به مخاطبان ، حمایت از فیلمسازان جدید و قهرمانی فیلم کوتاه در سطح بین المللی ، با ارائه بستر بحث و گفتگو و ایجاد فضای جشنواره برای علاقه مندان به سینما به صورت رایگان می باشد. از دیگر فعالیت های مهم در طول این فستیوال استانبول می توان به برگزاری کارگاه های مختلف ، مصاحبه ، کلاس های متنوع و بستر اشتراک تجربه بین متخصصان سینما و بازدیدکنندگان اشاره کرد. اطلاعات بیشتر درباره برنامه ها و زمان دقیق برگزاری این رویداد در این وب سایت ببینید. 

برای آشنایی با رویداد ها و فستیوال های شهر های دیگر کشور ترکیه می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *