اعلام قیمت لیر ترکیه USD/TRY و لیر/تومان

نرخ ارز لیر در ترکیه یکی از قیمت هایی است که برای تمام کسانی که سرمایه گذار پروژه های خارجی هستند و یا قصد مهاجرت به ترکیه دارند، حائز اهمیت است. با توجه به نوسانات قیمت ارز و تاثیر آن بر عملکرد سایر ارزها، برای انجام هر نوع تراکنشی بایستی به دنبال نرخ لحظه ای لیر بود. با توجه به پلتفرم های مختلفی که قیمت لیر ترکیه را اعلام می کنند، بسیار مهم است که از یک منبع موثق تغییرات قیمت ارز رسمی کشور ترکیه را پیگیری کنید. وبسایت اقامت98 با توجه به طیف وسیعی از خدمات ارزی و اقامتی که به کاربران خود ارائه می دهد، با اعلام قیمت لیر و معادل ریالی و دلاری آن، مرجع مناسبی برای اطلاع از قیمت امروز لیر می باشد.

قیمت لیر به تومان
نرخ تبدیل دلار به لیر
نرخ تبدیل یورو به لیر
نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید ؟
تماس با ما از طریق تلفن +902162400009
باید پرداخت کنم ؟

هر لیر چند تومان است؟

بیان قیمت لیر و معادل آن به ریال و تومان از عمده سوالاتی است که مطرح می شود. با توجه به تغییر پیوسته قیمت این ارز و عوامل متعددی که بر روی آن تاثیر می گذارند، کاربران بایستی به دنبال قیمت لحظه ای لیر باشند.

قیمت لیر به تومان و یا به دلار بعد از اخبار سیاسی و اقتصادی دست خوش تغییر می شود. تصمیمات رجب طیب اردواغان به قدری تاثیر گذار است که می تواند در مدت کوتاهی موجب سقوط و ریزش آن شود.

اگر قیمت ₺ (نماد لیر) ترکیه را در طول یک سال گذشته بررسی کنیم و به نوسانات نمودار قیمتی آنرا نگاهی بیندازیم، متوجه می شویم که از ابتدای سال 1399 در بازه 3000 تومان تا 4000 تومان در نوسان بوده است. البته در این بازه زمانی یک بار با سقوط شدید قیمت رو به رو شده است اما توانسته وضیت خود را صلاح کند. به طور میانگین هر لیر در سال 2020 معادل 3500 تومان یا 35000 ریال بوده است.

نمودار قیمت لیر به دلار و ریال ترکیه درج شده است تا شما بتوانید قیمت امروز لیر را به راحتی مشاهده کنید، و پس از آن بتوانید تبدیل لیر به تومان را به راحتی انجام دهید.

نمودار لحظه ای قیمت لیر

لیر و تومان
تفاوت قیمت لیر در ایران و ترکیه

تفاوت قیمت لیر در ترکیه و ایران

اگر تا به حال قصد تبدیل ارز داشته اید، حتما متوجه تفاوت قیمت ارز در صرافی های مختلف شده اید. در خصوص تبدیل لیر به تومان یا برعکس نیز وضعیت مشابه است. علاوه بر ویژگی های کلیدی مانند امنیت و سرعت ارائه خدمات در صرافی مورد نظر، قیمت ارز رسمی ترکیه به تومان یا دلار نیز پارامتر بسیار مهمی است.

حال تصور کنید شما قصد مهاجرت و اخذ اقامت دائم ترکیه را داشته باشید و بخواهید تمامی سرمایه خود را به لیر تبدیل کنید. در چنین حالتی نرخ ارز نقش بسیار مهم تری خواهد داشت چرا که صحبت از حجم بسیار زیادی پول است و انتخاب درست یک صرافی معتبر با قیمت مناسب ارز می تواند موجب سود بیشتر شود.

بررسی ها نشان می دهد که تفاوت قیمت لیر به تومان در ترکیه و ایران قابل توجه است و بهتر است کاربران به جای خرید لیر در ایران، نسبت به تبدیل ریال به دلار اقدام کنند. پس از آن می توانند از طریق یک صرافی قابل اعتماد در ترکیه، موجودی دلاری خود را به لیر تبدیل کنند. این یک روش موثر برای انتقال سرمایه است که بیشترین بازدهی را به همراه خواهد داشت.

این روش برای حجم بالای انتقال سرمایه توصیه می شود اما اگر قصد یک سفر توریستی به ترکیه دارید و قصد انجام خرید دلاری ندارید؛ می توانید ریال خود را به لیره ترک تبدیل کنید تا در فروشگاه ها و رستوران ها بتوانید به راحتی خرید خود را انجام دهید.

تبدیل دلار به لیر در صرافی معتبر ترکیه

قیمت لیر در شهرهای مختلف ترکیه و ایران

همانطور که در بخش قبل در خصوص تفاوت قیمت لیر در ترکیه و ایران صحبت کردیم، بهتر است به تفاوت قیمت این ارز در شهر های مختلف ترکیه و ایران نیز اشاره کنیم چرا که اطلاعات در زمین نرخ لیر در این شهرها، موجب خریدی پر سود شود.

اگر قصد جا به جایی حجم زیادی پول میان ایران و ترکیه را دارید، بهترین راه خرید لیر (TL) با دلار در صرافی معتبر در استانبول ترکیه است. چون ریت تبدیل دلار به لیر در شهرهای بزرگی چون استانبول بالاترین نرخ ممکن را دارد. و توصیحه می شود دلار خود را در این شهر ها تبدیل به لیر نمایید. همچنین ما در اقامت 98 می توانیم این کار را با بالاترین ریت ممکن تبدیل نماییم.

اما اگر قصد سفرهای زمینی و ورود به شهری شهرهای شرقی ترکیه را دارید، در میان شهر های مرزی مختلف می توان اینگونه بیان کرد که قیمت لیر در برابر تومان در مرز بازرگان مناسب تر از آن در خوی است.

البته به وضعیت سفر شما نیز بستگی دارد. برای مثال اگر قصد سفربه شهر وان ترکیه دارید، قیمت لیر در مرز خوی گزینه مناسب تری برای شما خواهد بود. از سوی دیگر برای سفرهای زمینی ترکیه، تهیه آن در مرز بازرگان می تواند مقرون به صرفه باشد.

اما با این حال ما برای افرادی که حساب بانکی در کشور ترکیه دارند در هر شهری که باشند امکان واریز وجه را داریم و نیازی به مراجعه و تهیه لیر به صورت حضوری نیست.

از این طریق می توانید در هر کجای دنیا که باشید TL را با قیمت روز لیر از اقامت 98 تهیه کنید.

درخواست مشاوه با تیم اقامت98
قیمت لیر در شهرهای مختلف

پیش بینی قیمت لیر

پیش بینی قیمت لیر ترکیه

از آنجایی که سرمایه گذاری در ترکیه و اخذ اقامت این کشور در طی چند ماه گذشته رشد بسیار زیادی داشته است و عده زیادی در تکاپو مهاجرت به ترکیه هستند، به طبع آن تغییرات قیمت ارزی این کشور نیز برای کاربران ایران پر اهمیت شده است. پیش بینی قیمت لیر به دلار ترکیه همانند هر ارز دیگری آسان نیست چرا که عوامل متعددی بر قیمت این ارز تاثیر می گذارند. ارتباط قیمت TRY و USD موجب می شود که با هر نوسان دلار، لیر نیز دست خوش تغییر شود.

اگر به نمودار قیمت TRY در یک سال گذشته نگاه کنیم، متوجه می شویم که اگر چه در بازه های زمانی محدود ارزش لیر رشد و افت هایی را داشته است اما به طور کلی این پول در برابر دلار پول ضعیفی به شما می آید و همه ساله سیر نزولی دارد. اما در برابر واحد پولی تومان سیر صعودی داشته است. به همین دلیل قیمت لیر به تومان در بازه های یکسان بوده است، ولی به صورت کلی سیر افزایشی داشته است.

بزرگترین تغییر قیمت ارز لیر کشور ترکیه مربوط به سقوط حدود 30 درصدی تاریخ آبان 1399 است که سبب شد قیمت لیر به زیر 3000 تومان برسد. تحلیلگران این کاهش قیمت را تحت تاثیر دوران کرونا و کاهش درآمد های این کشور از طریق توریست و جذب مسافر می دانند. البته سیاست های رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور نیز به این کاهش قیمت دامن زده است. البته ترکیه توانست وضعیت را بهبود بخشد، برای آگاهی از قیمت لحظه ای لیر به تومان می توانید به جدول قیمت TL در بالای همین صفحه مراجعه نمایید.

خرید و فروش لیر و دلار

نمودار قیمت لحظه ای لیر ترکیه

وبسایت اقامت98 در کنار خدمات متنوع خود ، با ارائه نمودار قیمت لحظه ای لیر ترکیه این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که قبل از تبدیل لیر به تومان یا برعکس از نرخ امروز مطلع شوند و بتوانند با رصد کردن تغییرات قیمت در بهترین زمان ارز مورد نظر خود را خریداری کنند یا بفروشند.

همواره تهیه لیر در ترکیه مقرون به صرفه تر است، پس توصیه می کنیم اگر قصد خرید ملک و دریافت اقامت این کشور را دارید و می خواهید سرمایه خود را به استانبول منتقل کنید، با بهره از پشتیبانی تیم حرفه ای اقامت98 در استانبول ترکیه در زمان مناسب نسبت به خرید و فروش لیر و دلار اقدام کنید. چرا که همکاران ما زمانی که ریت دلار به لیر در بالاترین نرخ هفتگی خود قرار داردبه شما اطلاع رسانی خواهند کرد، تا بتوانید بدون هیچ نگرانی و با سرعت بالا ارز مورد نظر خود در بهترین ریت تهیه کنید.

قیمت امروز لیره به دلار

نمودار قیمت لیر

سوالات متداول در خصوص خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ترکیه

لیر کم ارزش تر از دلار است و هر یک لیر معادل 0.13 دلار است. البته این نرخ مربوط به زمان نگارش این مقاله است. برای اطلاع از قیمت لیر به دلار به صورت لحظه ای می توانید نمودار های قیمتی این ارز را مشاهده کرده و یا عبارت "lira to dollar" را گوگل کنید.

اگر قصد یک سفر چند روزه توریستی دارید، می توانید در صرافی های ایرانی ریال را به لیر تبدیل کنید اما اگر قصد سرمایه گذاری و یا انجام خرید های دلاری دارید، بهتر است ریال را به دلار تبدیل کنید. حتی اگر در ترکیه نیاز به لیر پیدا کنید، می توانید در صرافی های معتبری نظیر اقامت98 به راحتی دلار خود را به لیر تبدیل کنید.

در سال 2005 ترکیه شش صفر از پول خود را حذف کرده است و در حال حاضر اسکناس های لیر قدیم هیچ ارزشی ندارند و نمیتوانید لیر قدیم را به دلار یا ریال تبدیل کنید.