مزایای پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه چه مزایایی دارد؟

روزانه هزاران نفر از سراسر جهان از ترکیه بازدید می کنند ، چرا که ترکیه کشوری غنی از نظر زیبایی های طبیعی ، ارزش های فرهنگی ، ساختار تاریخی و مزایای جغرافیایی است. اما ترکیه تنها از نظر گردشگری جذاب نیست. یکی از کشورهایی که در سال های اخیر با فراهم آوردن فرصت های سودآور سرمایه گذاری و اعطای تابعیت و پاسپورت به سرمایه گذاران مشهور شده است، ترکیه است. دریافت پاسپورت و تابعیت ترکیه برای اتباع خارجی از طریق خرید ملک یا سرمایه گذاری با مبلغ مشخصی در ترکیه امکان پذیر است. اما مزایای پاسپورت ترکیه شامل چه مواردی می شود؟ در این مقاله به بررسی کامل کشور ترکیه به عنوان یک مقصد مهاجرتی و مزایای دریافت شهروندی این کشور پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

مزایای پاسپورت ترکیه

برخی از مهم ترین و اصلی ترین مزایای پاسپورت ترکیه شامل موارد زیر می باشند. توجه داشته باشید که اقامت دائم ترکیه با شهروندی این کشور تفاوت دارد. مزایای زیر شامل کسانی می شود که با دریافت شهروندی ترکیه برایشان پاسپورت این کشور صادر شده است.

🔴 دریافت پاسپورت و تابعیت ترکیه در مدت زمان کوتاه (60 روز کاری) امکان پذیر است.

🔴 با داشتن پاسپورت ترکیه می توانید به بیش از 100 کشور بدون ویزا سفر کنید و حق ورود آسان به 26 کشور منطقه شینگن را داشته باشید.

🔴 پاسپورت ترکیه در میان 30 پاسپورت برتر جهان قرار دارد.

🔴 پاسپورت ترکیه امکان استفاده از تحصیلات رایگان و برنامه بازگشت پول دانشگاه را برای شما فراهم می کند.

🔴 برای دوره ای که در ترکیه اقامت دارید نیازی به اجازه اقامت ندارید و هر زمان که بخواهید می توانید به این کشور رفت و آمد کنید.

🔴 با پاسپورت ترکیه از تمامی حقوق شهروندان ترکیه شامل برنامه های بازنشستگی ، حق رأی دادن در انواع انتخابات، بهره مندی از خدمات و حقوق پزشکی استفاده نمایید.

🔴 می توانید نام و نام خانوادگی جدید با هویت ترک برای خود انتخاب کنید.

🔴 امکان دریافت گواهینامه ترکیه را خواهید داشت.

🔴 امکان دریافت دریافت کارت های اعتباری، افتتاح حساب در بانک های ترکیه بدون محدودیت و بهره مندی از تسهیلات بانکی برای شما فراهم می شود.

🔴 می توانید از خدمات و تسهیلات دولتی مانند استخدام استفاده کنید.

🔴 امکان درخواست دریافت شهروندی برای همسر و فرزندان زیر 18 سال را خواهید داشت.

انواع پاسپورت ترکیه

انواع پاسپورت ترکیه

🔻 گذرنامه ویژه که دارای رنگ سبز است: مقامات عالی دولت

🔻 گذرنامه معمولی که دارای رنگ قرمز است: پاسپورت شهروندان ترکیه که برای اتباع خارجی با دریافت تابعیت این کشور صادر می شود.

🔻 گذرنامه دارای مهر خدمات ، که رنگ خاکستری دارد: مقامات دولتی ، روزنامه نگاران و غیره

🔻 گذرنامه دیپلماتیک ، که دارای رنگ سیاه است: دیپلمات ها و سفیران

سایت اقامت98

تابعیت دوگانه و کارت فیروزه ای

شخصی که همزمان شهروند دو کشور مختلف است دارای تابعیت مضاعف یا دوگانه است ، زیرا ترکیه اجازه تابعیت مضاعف را می دهد. اگر در کشوری زندگی کنید که اجازه تابعیت مضاعف را نمی دهد ، می توانید از برنامه کارت ترکواز (turquoise card) در این کشور بهره مند شوید. کارت فیروزه ای کلیه حقوق شهروندی در ترکیه را برای شما فراهم می کند ، با این تفاوت که شما حق رأی و شرکت در انتخابات ترکیه را نخواهید داشت.

کشور ایران تابعیت دوم شهروندان را نمی پذیرد و هیچ استثنای برای افراد چند تابعیتی در نظر نمی گیرد. یعنی اگر شما پاسپورت ترکیه را داشته باشید و شهروند این کشور باشید در ایران با شما مانند یک ایرانی برخورد می شود و تابعیت ترک شما در نظر گرفته نمی شود.

فرآیند دریافت پاسپورت ترکیه

حال که با مزایای پاسپورت ترکیه آشنا شده اید ممکن است بپرسید فرایند دریافت پاسپورت ترکیه چگونه است و از طریق چه روش هایی امکان پذیر است.

بر اساس قوانین جدید دولت ترکیه که در راستای جذب سرمایه گذاران خارجی به این کشور تنظیم شده است ، از سپتامبر سال 2018 اتباع خارجی می توانند یا خرید ملک به ارزش 250،000 دلار در ترکیه ، پاسپورت این کشور را دریافت نمایند.

خرید ملک محبوب ترین روش برای دریافت پاسپورت ترکیه برای خانواده های ایرانی است. با این حال روش های دیگری مانند سپرده گذاری در بانک های ترکیه نیز در دسترس است. شما می توانید با افتتاح حساب بانکی در ترکیه و واریز 500000 دلار ، گذرنامه ترکی دریافت کنید. راهنمای کامل انواع روش های دریافت پاسپورت ترکیه را در لینک زیر بخوانید.

ترکیه

چرا ترکیه را انتخاب کنیم؟

موقعیت مکانی: ترکیه پلی است بین آسیا و اروپا. به همین دلیل فرهنگ ها ، آیین ها و زبان های مختلفی در این کشور وجود دارد. علاوه بر این فرهنگ این کشور بسیار مشابه با ایران است به همین دلیل ادغام مهاجران ایرانی در ترکیه سریع تر صورت می گیرد. این کشور همچنین از موقعیت مهم استراتژیک ، مزایای جغرافیایی ، ارزش تاریخی ، و رشد اقتصادی برخوردار است. به همین دلیل بسیاری از خارجی ها به سرمایه گذاری یا خرید ملک در این کشور علاقه مندند.

ارزش جغرافیایی و استراتژیک: موقعیت جغرافیایی و استراتژیک این کشور نسبت به بسیاری از کشورها ، به ویژه به دلیل وجود تنگه بسفر که به عنوان امتیاز مهمی برای ترکیه عمل می کند ، ارزش بیشتری دارد. ترکیه به دلیل موقعیت استراتژیکی که دارد، نقشی موثر در تجارت جهانی ایفا کرده است.

اقلیم و آب و هوا: ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی بین دریای مدیترانه ، دریای اژه ، دریای سیاه و دریای مرمره که از 3 طرف آن را احاطه کرده است ، از آب و هوای دریایی برخوردار است. در زمستان هوا معتدل و مطبوع است و در تابستان های می توان از گرما و آفتاب لذت برد. توریسم زمستانی و تابستانی به دلیل شرایط جوی مناسب تقریباً در همه جای کشور ترکیه توسعه یافته است. به جرات می توان گفت که آب و هوا و مجاوت دریا نقش بسیار مهمی در جذب گردشگران، خریداران ملک و مهاجران از سراسر جهان داشته است.

زیبایی و امکانات: دریاهای زیبا ، سواحل شنی و تمیز ، مسیرهای پیاده روی ساحلی ، جنگل های بکر ، دریاچه های طبیعی ، دره ها و آبشارهای زیبا و کوه های با شکوه همه از زیبایی های طبیعی بی نظیر ترکیه هستند. گردشگران زیادی برای دیدن این زیبایی بی نظیر از سراسر جهان به ترکیه می آیند. همچنین هتل های معروف ، مکان های تفریحی ، اماکن تاریخی ، مراکز فرهنگی ، رستوران های سنتی و مدرن به طور کلی با قیمت های مناسب ترسیم می شوند. امکانات رفاهی و سطح بهداشت، خدمات پزشکی، مدارس و دانشگاه های معتبر با رنکینگ بالای جهانی و مواردی از این قبیل ترکیه را به مکانی ایده آل برای زندگی تبدیل کرده است.

ساختار اقتصادی و سرمایه گذاری خارجی: ترکیه پیشرفت های فناوری را در جهان دنبال می کند و اقتصاد خود را روز به روز تقویت می کند. در جایی که دولت سخت تلاش می کند تا رشد اقتصاد را تضمین کند ، شرکت های ترکیه ای شناخته شده در سطح بین المللی نشان می دهند که اقتصاد ترکیه روزانه به سرعت در حال رشد است. از سوی دیگر مایت دولت ترکیه از سرمایه گذاران و خریداران خارجی در کشور ، روند جذب سرمایه گذاری در ترکیه را تسهیل کرده است.

تحصیلات: ترکیه از امکانات تحصیلی بسیار خوبی برخوردار است. در این کشور مدارس دولتی، خصوصی و بین المللی متعددی وجود دارد که امکان تحصیل فرزندان مهاجران را به بهترین شکل فراهم می کند. دانشگاه های ترکیه از بهترین دانشگاه های جهان هستند و سالانه هزاران دانشجو از سراسر دنیا برای تحصیل در این دانشگاه ها اقدام می کنند.

شرایط ویزا برای دارندگان پاسپورت ترکیه

براساس شاخص Henley Passport ، ترکیه با 114 امتیاز در شاخص سفر بدون ویزا در رتبه 38 جهانی است. دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند بیش از 100 کشور را بدون ویزا بازدید کنند. پاسپورت ترکیه همچنین اجازه ورود به 42 کشور با ویزا هنگام ورود را می دهد. ویزا هنگام ورود به فرودگاه بدون درخواست قبلی انجام می شود.

دارندگان گذرنامه ترکیه همچنین می توانند با مجوز الکترونیکی یا ویزای آنلاین (eVisa) به 7 کشور (گابن، کنیا، مکزیک، میانمار، سریلانکا) سفر کنند.

برخی از کشور هایی که با داشتن پاسپورت ترکیه می توانید بدون ویزا به آنها سفر کنید عبارتند از : قطر ، کره جنوبی ، مالزی ، تونس ، سنگاپور ، هنگ کنگ ، اردن ، اندونزی ، برزیل ، عراق ، آرژانتین ، دارالسلام ، مراکش ، بلاروس ، شیلی ، ژاپن ، بوسنی و هرزگوین ، کلمبیا ، جورجیا ، السالوادور ، اکوادور ، پاراگوئه ، قبرس شمالی آفریقای جنوبی ، تایلند ، اوکراین ، اروگوئه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *