بغاز

معرفی پل های مهم استانبول

بدون شک یکی از مهم ترین ویژگی های ساختار شهری استانبول وجود پل های متعدد در این شهر است. با توجه به اینکه استانبول با تنگه و آب به بخش های مختلف تقسیم شده است، پل هایی در این شهر ساخته شده است که دو سمت شهر را به یکدیگر متصل می کنند. در واقع قسمت آسیایی و اروپایی و همچنین منطقه فاتح استانبول توسط پل هایی به یکدیگر متصل شده اند. علاوه بر حمل و نقل و فراهم کردن دسترسی میان دوقاره، این پل ها جز جاذبه های توریستی استانبول نیز به شمار می آیند که در جذابیت منحصر به فرد این شهر سهم قابل توجهی دارند. اگر شما هم می خواهید بدانید بزرگ ترین، مهم ترین و زیبا ترین پل استانبول کدام است در ادامه با ما همراه باشید.

پل بسفر استانبول

پل بسفر استانبول

پل بسفر ، که در ترکیه با نام پل بغاز (Bogazici Koprusu) شناخته می شود، رسماً به عنوان پل شهدای 15 ژوئیه یا “15 Temmuz Koprusu” نامگذاری شده است و یکی از پل های ارتباطی آسیا با اروپا است. نام گذاری این پل به نام پل شهداری 15 ژوئیه در سال‌های اخیر و به احترام قربانیان غیرنظامی کودتای ترکیه، به صورت گرفته است. با این حال پل بغاز یا پل بسفر نام گذاری رایج تری است.

پل بسفر اولین پل ساخته شده در استانبول است. این پل یک پل معلق است که 1.500 متر طول و 34 متر عرض دارد. در حقیقت ، وقتی پل بسفر در سال 1973 ساخته شد ، چهارمین پل طولانی معلق در جهان و اولین پل معلق در خارج از ایالات متحده آمریکا بود. این آمار نشان می دهد که کارهای بزرگی برای ساخت این پل انجام شده است. پل بسفر استانبول از هشت لاین تشکیل شده است که از دو لاین آن برای موقعیت های اضطراری استفاده می شود. عبور از این پل یک پل مشمول پرداخت عوارض می باشد. جالب است بدانید که عوارض فقط برای عبور و مرور از سمت اروپایی استانبول به سمت آسیا باید پرداخت گردد. روزانه تقریباً 170 هزار وسیله نقلیه از این پل استفاده می کنند.

هر سال در ماه اکتبر، ماراتن بین قاره ای استانبول بر روی پل بسفر برگزار می شود. در روز ماراتن پل برای وسایل نقلیه بسته می شود و برای افراد شرکت کننده و علاقه مند به ماراتن باز می شود تا شاهد تماشای یک رقابت نفس گیر باشند. یکی از اتفاقات جالبی که یک بار در پل بسفر اتفاق افتاد ، این است که ستاره تنیس ونوس ویلیامز در 15 مه 2005 ساعت 7 صبح یک بازی نمایشی با بازیکن معروف ترک ایپک سنوغلو انجام داد. این یکی از سرگرم کننده ترین رویداد های این پل بوده است و مردم ترکیه هنوز هم از آن یاد می کنند.

پل سلطان محمد فاتح

پل سلطان فاتح استانبول

پل فاتح سلطان مهمت، دومین پل در گذر از تنگه بسفر است که توسط Salini Impregilo  بین سال های 1985 و 1988 ساخته شد. این پل امروزه یک بنای مهم در مدرن سازی اقتصادی استانبول و همچنین برای کل کشور ترکیه است. پل فاتح، دومین پل مهم استانبول بر روی تنگه بسفر است و در توسعه این شهر نقش قابل توجهی داشته است و در طول هفت سال پس از افتتاح آن، باعث شده است تجارت بین سواحل اروپا و آسیا 31.8٪ افزایش داشته باشد. از آن زمان تا کنون ارزش این پل تغییر نکرده است و با گذشت بیش از 30 سال از افتتاح آن ، پل فاتح سلطان محمت هنوز هم یکی از زیباترین و کاربردی ترین پل های جهان به حساب می آید. شکل این پل ، ویژگی های آن و موقعیت جالب توجهش این بنا را به یک بنای تاریخی پیشرفت انسانی تبدیل کرده است.

گفته می شود که این پل به عنوان پل دوم بسفر برای رفع نیاز های شهری طراحی شده است. در دهه 1980 ، استانبول در حال تحول عمیقی بود و ظرفیت اولین پل ساخته شده در سال 1973 ، دیگر برای تأمین تقاضای حمل و نقل شهر کافی نبود. از این رو تصمیم به ساخت پل دوم بر روی تنگه بسفر گرفته شد ، پلى كه به دلیل اندازه و ظرفیت آن توانست رفت و آمد بین دو طرف تنگه را تسریع كند.

در زمان افتتاح ، این پل پنجمین پل طولانی معلق جهان بود ، با دهانه 1090 متر و برج هایی به ارتفاع 107 متر ساخت این پل به 600000 متر حفاری سنگ و 140،000 متر مکعب بتن نیاز داشت. مانند اولین پل روی بسفر یعنی پل بغاز ، پل سلطان محمد فاتح نیز با در نظر گرفتن مقاومت در برابر زلزله های مکرر منطقه ساخته شده است و به شکلی طراحی شده که در صورت فشار لرزه ای انعطاف پذیر باشد. در مجموع ، یک کار مهندسی عالی ، در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام شده است. ساخت و ساز در 4 دسامبر 1985 آغاز شد ، قسمت اول پل در 17 سپتامبر 1987 به پایان رسید و کل آن در 4 فوریه 1988 به پایان رسید که 192 روز زودتر از موعد مقرر در طراحی اولیه بود.

هر روز حدود 200000 وسیله نقلیه از پل دوم بسفر عبور می کنند. این تعداد عبور و مرور با پل های بزرگ شهر نیویورک برابر است و اهمیت استراتژیک این بنا را برای توسعه اقتصادی استانبول نشان می دهد. پل سلطان محمد فاتح به نیاز پیوستن به دو ساحل بسفر ، در منطقه ای که قبل از ساختن پل کاملاً جدا شده بود پاسخ داده است. این پل منطقه ساریر را در سمت اروپایی را به منطقه کاواچیک در سمت آسیایی متصل می کند. بر اساس اطلاعات اداره راهداری ترکیه ، این پل از زمان افتتاح آن در سال 1988 ، چیزی حدود 1.8 میلیارد دلار عوارض دریافت کرده است و در مجموع 847 میلیون وسیله نقلیه از آن عبور کرده اند. این پل به عنوان زیرساخت استراتژیک نه تنها برای استانبول بلکه برای ترکیه شناخته می شود و فعالیت های مربوط به تعمیر و نگهداری آن ادامه یافته است تا عملکرد آن هرگز به خطر نیفتد. بازسازی این پل در سال 2019 توسط وزارت حمل و نقل و زیرساخت های ترکیه صورت گرفت و هشت خط آن دوباره برای تردد باز شد.

پل گالاتا استانبول

پل گالاتا

برای تجربه استانبول در جادویی ترین حالتش ، هنگام غروب خورشید از پل گالاتا دیدن کنید. در این زمان ، برج تاریخی گالاتا توسط مرغ های دریایی احاطه شده است ، مساجد بالای هفت تپه این شهر در برابر آسمانی نرم صورتی-قرمز منظره شگفت آوری دارند و عطر و طعم رایحه توتون و تنباکو سیب از کافه های نارنجی زیر پل نگاره به مشام می رسد. در طول روز ماهیگیران بسیاری بر روی این پل ماهیگیری می کنند و بازدیدکنندگان در کافه های زیر پل به صرف نوشیدنی و تماشای منطره کشتی ها می نشینند. برخلاف پل های دیگر استانبول، این پل مسیر پیاده روی مخصوص دارد و روزانه افراد زیادی را برای تماشای مناظر از این پل دیدن می کنند. پل گالاتا در سال 1992 ساخته شد و به دلیل رستوران های ماهی فروشی و چایخانه هایش معروف شده است. این پل از زمان ساخت تا کنون چندین بار بازسازی شده است. اهمیت این پل در فرهنگ ترکیه بسیار زیاد بوده است به طوری که در ادبیات ترکی و بسیاری از نمایشنامه‌های ترکی از پل گالاتا یاد شده است. چرا که این پل نمادی برای اتصال دو فرهنگ به یکدیگر است. این پل در گذشته بخش قدیمی استانبول که محوطه کاخ شاهنشاهی امپراطوری عثمانی در آن قرار داشت را به بخش‌ های منطقه شیشلی، بی اوغلو و گالاتا متصل می کرد که بسیاری از افراد مقیم در این مناطق غیر مسلمان هستند.

پل شاخ طلایی استانبول

پل شاخ طلایی استانبول

پل شاخ طلایی یک پل 800 متری می باشد که در قلب استانبول واقع شده است. این پل رسماً در سال 2014 افتتاح شد و منطقه (Beyoglu)  را از طریق خط دو مترو به منطقه (Fatih)  متصل می‌ کند.  این پل 2500 تنی از دو دهانه 50 و 70 متری ساخته شده است و در مقابل خط افق مناطق تاریخی شهر استانبول قرار دارد. به همین دلیل بحث و جدال های پیرامون ساخت آن وجود داشت چرا که بسیاری معتقد بودند این پل مناظر اطراف خود را تحت تأثیر قرار داده است. از دو طرف پل منظره های فوق العاده ای از مکانهای مهم در شهر قدیمی ، از جمله ایاصوفیه و کاخ توپکاپی امکان پذیر است.

پل متروی شاخ طلایی توسط معمار ترکی هاکان کوران و مهندس فرانسوی میشل ویرلوژ طراحی شده است. طول آن 936 متر (3،071 فوت) و عرض 12.6 متر (41 فوت) است. با توجه به اینکه ارتفاع اولیه برج ها وضعیت میراث جهانی یونسکو را در شهر قدیمی استانبول تهدید می کرد برج هایی که قرار بود 85 متر (269 فوت) باشد ، سرانجام با ارتفاع 47 متر (154 فوت) ساخته شد. ساخت پل شاخ طلایی در تاریخ 2 ژانویه 2009 آغاز شد و در تاریخ 9 ژانویه 2013 به پایان رسید و سرانجام در 15 فوریه 2014 به بهره برداری رسید. در طول ساخت ، به دلیل منطره بناهای تاریخی طراحان مجبور به بازنگری در این پروژه شدند.

پل یاووز سلطان سلیم

پل یاووز سلطان سلیم

پل یاووز سلطان سلیم ، 26 آگوست 2016  در انتهای شمالی بسفر ، نزدیک دریای سیاه راه اندازی شد. نام گذاری این پل از سلطان سلیم عثمانی گرفته شده است و برای رفت و آمد بین دو قاره در اطراف شهر ساخته شده است. این پل ترکیبی از یک پل معلق و یک پل کابلی است که دارای دو ستون به ارتفاع 326 متر است. این پل متشکل از یک خط راه آهن دو مسیره و یک بزرگراه با هشت خط است. طول این پل 2164 متر و دهانه اصلی آن 1408 متر است که توانسته است جای پل Tsing Ma در چین به عنوان طولانی ترین پل معلق جهان برای ترافیک ریلی و جاده ای بگیرد.

متاسفانه برای اینکه پل یاووز سلطان را بسازند، تعداد زیادی از درختان جنگلی را قطع کردند. به همین دلیل زمین های اطراف این پل در معرض خطر قرار گرفته اند و خطر بزرگی برای محیط زیست می باشد. با این حال  افتتاح این پل طولانی و زیبا نقش قابل توجهی در مدرن سازی استانبول داشته است و باعث کاهش حجم ترافیک این شهر به طرز چشمگیری گشته است.

پل کوچوکچکمه

پل کوچوکچکمه

پل کوچوکچکمه که به آن پل کوچوکچمکمه معمار سنان نیز گفته می شود ، یک پل قوسی سنگی در منطقه کوچوکچکمه در استانبول ترکیه است. این بنا توسط معمار سنان معمار عثمانی ساخته شد و ساخت آن در سال 1560 به پایان رسید. این پل ابتدا یک پل سنگی بود، که در سال 558 توسط امپراتور روم شرقی ژوستینیان اول ساخته شد. بعداً یک پل سنگ تراشی جدید توسط امپراطور بیزانس باسیل اول در همان مکان بنا شد. پل تاریخی بیزانس در طول زمان و در پی زلزله و حمله تخریب شد و پل دیگری در زمان دوره عثمانی توسط معمار ارشد معمار سنان در زمان سلطنت سلطان سلیمان با شکوه ساخته شد.

❓ بزرگترین پل استانبول کدام است؟

بزرگترین پل استانبول پل معلق بسفر است که به آن پل بغاز نیز گفته می شود.

❓ استانبول چند پل معلق دارد؟

استانبول در مجموع سه پل معلق دارد که شامل پل بسفر یا پل بغاز، پل سلطان محمد فاتح و پل یاووز سلطان سلیم می باشد.

❓ آدرس پل بغاز در استانبول کجاست؟

پل بغاز یا پل بسفر دو بخش اروپایی و آسیایی استانبول را به یکدیگر متصل می کند.
آدرس دقیق پل بغاز:
Kuzguncuk, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Üsküdar/İstanbul, Turkey

❓ بهترین زمان برای بازدید از پل بسفر استانبول کی است؟

بهترین زمان برای بازدید از پل بسفر استانبول شب است. چرا که شب ها پل بسفر با تعدادی LED نور آرایی می شود و منظره زیبا و جذابی می سازد. با این حال دیدن عظمت این پل معلق و کابل های عظیم آن در روشنایی روز نیز هر فردی را شگفت زده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.