منطقه کادیکوی استانبول

معرفی کامل منطقه کادیکوی در بخش آسیایی استانبول

استانبول بزرگترین و مهمترین شهر ترکیه است که دارای مناطق و محله های تاریخی و مدرن متعددی است که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. منطقه کادیکوی یکی از مناطق مهم در قسمت آسیایی استانبول است و از قدیمی ترین محله های این شهر محسوب می شود. کادیکوی در سال های اخیر پیشرفت های قابل توجهی داشته است و به یکی از مقاصد مهم گردشگری و سرمایه گذاری استانبول تبدیل شده است. در ادامه به معرفی کامل این منطقه و ویژگی های آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

معرفی منطقه کادیکوی استانبول

منطقه کادیکوی در بخش آسیایی استانبول و در ساحل دریای مرمره قرار دارد. اسکله کادیکوی یکی از معروف ترین مناطق تفریحی با کشتی است. کادیکوی یکی از قدیمی ترین مناطق استانبول است و اولین مسجد استانبول در این محله بنا شده است. همچنین در منطقه کادیکوی یک دهکده باستانی به نام حلسدون وجود دارد که صومعه های بسیاری در آن ساخته شده است. گفته می شود که شورای اولیه کلیسای مسیحیت در قرن پنجم چندین بار از این دهکده باستانی دیدن کرده اند.

کادیکوی منطقه بی نظری برای تفریح، گشت و گذار و خرید کردن است و روز به روز در حال پیشرفت است. مساحت این منطقه حدود 41 هزار مترمربع می باشد و از 20 محله کوچکتر تشکیل شده است. مراکز خرید، کافه و رستوران ها، مساجد و صومعه ها در باغ های زیبا، کلوب های قایق های تفریحی، تفریحگاه های ساحلی و جاده های عریض در سواحل کادی کوی، این منطقه را به یکی از مناطق معروف استانبول تبدیل کرده است.

محله های کادیکوی

محله ها

📍 محله 19 مایس

📍 محله بوستانجی

📍 محله جاده بوستان

📍 محله گوزتپه

📍 محله حسن پاشا

📍 محله کوشویولو

📍 محله کوزیاتایی

📍 محله مردیون کوی

📍 محله جعفر آقا

📍 محله دوملو پینار

📍 محله ایتیم

📍 محله ارن کوی

📍 محله عثمان آقا

📍 محله راسیم پاشا

📍 محله صحرای جدید

📍 محله سودایه

📍 محله فنرباهچه

📍 محله فنر یولو

📍 محله فیکیر تپه

📍 محله زوهتو پاشا

کادیکوی

جاذبه های گردشگری منطقه کادیکوی

کادیکوی جاذبه های گردشگری و تفریحی متنوعی را در خود جای داده است. این منطقه پر است از خیابان ها و مراکز و بازار های محلی گرفته و سواحل شنی و کافه رستوران های منحصر به فرد. در این بخش به بررسی کارهایی که در بازدید از منطقه کادیکوی می توانید انجام دهید پرداخته ایم و جاذبه های گردشگری آن را به اختصار معرفی کرده ایم.

خیابان بهاریه کادیکوی

یکی از خیابان های معروف در این منطقه خیابان بهاریه است که یک خیابان سنگ فرش شده با گوی های رنگی در اطراف آن است. گردشگران استانبول علاقه قابل توجهی به خیابان بهاریه دارند چرا که این خیابان دارای مراکز خرید محلی،  نمایندگی های برندهای معروف لباس ترکیه، مغازه های کیف و کفش و کافه رستوران های جذاب است که می تواند ساعت ها شما را سرگرم کند. خیابان بهاریه نزدیک اسکله است و با 10 دقیقه پیاده روی از اسکله می توانید به این خیابان برسید.

کافه و رستوران های کادیکوی

یکی از محبوب ترین ویژگی های کادیکوی غذاخوری های آن است. در این منطقه طیف گسترده‌ای از رستوران ها و کافه های باکیفیت فعالیت دارند که در میان گردشگران و افراد محلی شهرت جالب توجهی دارند. محبوب ترین این رستوران ها، کافه ها و باغ های چای در منطقه بازار کادیکوی، خیابان باهاریه، در امتداد خط ساحلی و خیابان مودا قرار دارند.  گفته می شود که اولین اسکندر کباب در رستوران اسکندر یا Kebapçı İskender  در این منطقه طبخ شده است. این رستوران قدیمی متعلق به نوه اسکندر می باشد. یکی از بستنی فروشی های معروف استانبول در خیابان مودا کادیکوی بستنی علی اوستا Ali Usta است که توصیه می شود فرصت خوردن بستنی هایش را از دست ندهید. رستوران چیا Çiya Restaurant  با غذاهای ترکی اصیل و با کیفیت، و شیرینی فروشی( شکرجی) ارول Şekerci Cafer Erol  با نزدیک به دویست سال سابقه نیز در این منطقه قرار دارند. اگر به غذاهای دریایی و ماهی علاقه مند هستید می‌توانید در بازار ماهی‌فروشان کادیکوی انواع ماهی‌ها را ببینید و تجربه طمعی به یاد ماندنی از ماهی تازه را در دفتر سفر خود به استانبول ثبت کنید.

پارک دالیان

محله جاده بوستان و پارک دالیان

محله جاده بوستان یکی از محله های مهم کادیکوی است که در مجاور دریای مرمره قرار دارد و دارای سه ساحل و یک پارک بزرگ به نام دالیان است. می توانید در این پارک و یا مسیر طولانی پیاده روی در حاشیه دریا قدم بزنید و از آب و هوا و مناظر دریای مرمره لذت ببرید.

محله بستانچی

محله بستانچی در اطراف خیابان بغداد که یکی از خیابان های مهم کادیکوی می باشد قرار دارد. در این محله یک اسکله و یک شهر بازی کوچک قرار دارد. محله بستانچی از راه دریا و توسط کشتی به جزیره زیبای بیوک آدا دسترسی پیدا می کند.

محله فنرباغچه

محله که دارای کافه ها و رستوران های جذاب و یک اسکله کوچک در کنار دریا می باشد. این محله به عنوان یکی از محله های محبوب برای تفریح و پیاده روی افراد محلی شناخته می شود. جالب است بدانید که تیم فوتبال فنرباغچه  نیز از این محله برگرفته شده است.

سالن اپرا ثریا (Sureyya Opera House)

سالن اپرا Sureyya در سال 1927 و به دستور ایمن پاشا راه اندازی شد. این سالن در واقع یک سالن تئاتر و اپرا بود که بعد ها از آن به عنوان سینما نیز استفاده می شد. این سالن در سال 2007 مجددا بازسازس شد و به اولین خانه اپرا در منطقه آسیایی استانبول و ششمین خانه اپرا در سراسر ترکیه تبدیل گشت. این سالن با نقاب های هنری، تراژدی، کمدی و فضای داخلی بسیار زیبا یکی از محبوب ترین مکن های دیدنی کادیکوی در میان هنرمندان است و در خیابان بهاریه قرار دارد.

مجسمه گاو نر

مجسمه گاو نر (The Bull Statue)

مجسمه گاو نر یا مجسمه مبارزه با مجسمه گاونر به عنوان نماد منطقه کادیکوی استانبول شناخته می شود و توسط هنرمند فرنسوی در پاریس، در دهه 1860 ساخته شده است. این مجسمه نمادی از پیروزی فرانسه در برابر آلمان است و نمایانگر قدرت می باشد. 10 سال بعد زمانی که آلمان در برابر فرانسه پیروز شد، این مجسمه به آلمان انتقال پیدا کرد. در سال 1917 امپراطور آلمان مجسمه گاو نر را به اتحاد و انجمن ترکیه اهدا کرد و به این صورت این مجسمه با قدمت بیش از 150 سال به استانبول سفر کرد.

مسجد عثمان آقا (Osman Aga Mosque)

مسجد عثمان آقا دوران سلطنت سلطان احمد اول توسط عثمان آقا ساخته شد.  ساخت چوبی این مسجد توسط سلطان محمود دوم در سال 1811 انجام شد و اکن.ن به عنوان یکی از اماکن تاریخی استانبول برای بازدید گردشگران در دسترس می باشد.

کلیسای آیای افمیا (Ayia Efimia Greek Orthodox Church)

گفته می شود که آیای افمیا که نام این کلیسا از نام او برگرفته شده است به دلیل مقاومت در برابر اعتقادات بت پرستی در آن زمان و انتخاب مسیحیت در سال 305 کشته شده است و به همین دلیل کلیسای به نام او ساخته شده است. قدمت این کلیسا به سال 1694 باز می گردد و در میدان بازار کادیکوی قرار گرفته است.

ایستگاه راه آهن و اسکله حیدرپاشا (Haydarpasa Railway Station and Pier)

ایستگاه راه آهن حیدرپاشا برای اولین بار توسط آلمان ها در سال 1908 ساخته شده است. این بنا در واقع به منظور یادبود برای پروژه راه آهن برلین_بغداد ساخته شده است. بسیاری از گردشگران به سفر با کشتی به اسکله حیدرپاشا بسیار علاقه مند هستند. شما می توانید در کشتی از دیدن پرواز مرغ های دریایی در اطراف خود لذت ببرید، به آن ها غذا بدهید و عکاسی کنید.  

در ایستگاه راه آن حیدر باشا پادگان سلیمیه و موزه یادبود فلورانس نایتینگل که بنیان گذار پرستاری بوده است نیز برای بازدید وجود دارد. جالب است بدانید که فلورانس نایتینگل کسی بود که در طول جنگ کریمه بین سال های 1853 تا 1856 از مجروحان جنگی پرستاری می کرده است و امروزه در این موزه کالاها، هدایا و وسایل این پرستار برای بازدید عموم قرار گرفته است.

موزه باریس مانکو (Baris Manco House Museum)

باریس مانکو یکی از محبوب ترین خوانندگان ترکیه است که شهرت جهانی دارد. خانه باریس مانکو در محله مودا در منطقه کادیکوی استانبول قرار دارد و امروزه به عنوان یک موزه شناخته می شود. در این موزه کالاها، وسایل، سوابق، آثار، عکس ها و لوازم شخصی این خواننده قرار دارد تا یاد و خاطراتش پس از مرگ زنده نگاه داشته شود.

موزه اسباب بازی

موزه اسباب بازی استانبول (Istanbul Toy Museum)

سونای آکین (شاعر و رومان نویس ترک) در 23 آوریل سال 2005، که مصادف با حاکمیت ملی و روز کودک در ترکیه است موزه اسباب بازی را راه اندازی کرد. این موزه جذاب در محله گزتپه در منطقه کادیکوی قرار دارد و در آن نمونه های اسباب بازی های محبوب در طول تاریخ از سال 1700 تا به امروز نمایش گذاشته شده است. سونای اکین شخصا این اسباب بازی های قدیمی را از مغازه های عتیقه فروشی و حراج های کشور های مختلف و در طول 20 سال جمع آوری کرده است. اگر به محله کادیکوی رفتید توصیه می شود فرصت بازدید از این موزه را از دست ندهید. لازم به ذکر است که موزه اسباب بازی استانبول در روزهای دوشنبه تعطیل می باشد.

با تماشای ویدئو زیر که مستندی کوتاه درباره منطقه کادیکوی استانبول است با این منطقه و جاذبه هایش بیشتر آشنا شوید.

مراکز خرید کادیکوی

در خیابان ها و محله های مختلف منطقه کادیکوی مراکز خرید و بازارهایی بسیاری وجود دارد. مرکز خرید کوزی یکی از مراکز خرید معروف این است. پاساژهای قدیمی مانند پاساژ اوپرا اونور نیز مکانی مناسب برای خرید انواع پوشاک با برندهای مختلف و قیمت های مناسب می باشد. بازارهای هفتگی و محلی کادیکوی نیز بسیار پر رونق هستند. در سه شنبه بازارها توریست های زیادی را خواهید دید و روزهای یکشنبه این منطقه شاهد یک بازار بزرگ دست دوم کتاب و موسیقی خیابانی می باشد.

مراکز خرید مهم این منطقه عبارتند از:

🔷 مرکز خرید تپه ناتیلوس

🔷 مرکز خرید کوزی

🔷 مرکز خرید فنریولو

🔷 مرکز خرید سیدان پلازا

🔷 خیابان بغداد

🔷 فروشگاه بزرگ روسمان

هتل های منطقه کادیکوی استانبول

تنوع قیمت و کیفیت هتل در منطقه کادیکوی ترکیه بسیار بالا می باشد. در این منطقه می توانید در هتل های 5 ستاره لوکس تا مهمان پذیر ها و هتل آپارتمان های سه ستاره اقامت داشته باشید. در جدول زیر بهترین هتل های 5 ستاره، 4 ستاره و 3 ستاره این منطقه لیست شده است.

هتل مودا5 ستاره
هتل هیلتون5 ستاره
هتل سوآدیه4 ستاره
هتل دیلا4 ستاره
هتل سیدونیا3 ستاره
هتل مای دورا3 ستاره
هتل کادیکوی پارک سوئیت3 ستاره
خرید خانه در کادیکوی

قیمت خانه در کادیکوی استانبول

خرید ملک در بخش آسیای استانبول متقاضیان خاص خودش را برای سرمایه گذاری و زندگی دارد و اکثر شهروندان ترک و برخی از سرمایه گذاران خارجی به این منطقه برای سرمایه گذاری علاقه مندند. با توسعه زیرساخت‌های این منطقه در سال های اخیر و افزایش پروژه‌های بزرگ در آن، خرید املاک در این منطقه به یک تصمیم سود آور و کم ریسک تبدیل شده است. به همین دلیل شاهد رشد نرخ سرمایه‌گذاری و به طبع افزایش قیمت املاک در این منطقه بوده ایم. خانه و ساختمان‌ها در کادیکوی از نظر سال سال و امکانات مدرن متنوع هستند و به طور کلی این منطقه، جزو مناطق گران در بخش آسیایی استانبول می باشد و به طور کلی ارزش زمین و املاک در این منطقه بالا است . همانطور که احتمالا حدس می زنید قیمت ملک در مناطقی که به خطوط ساحلی نزدیک هستند، و در در مناطق جاده بستان ، بستانجی و خیابان بغداد قرار گرفته اند در مقایسه با سایر محله های کادیکوی گران تر است.

اگر قصد خرید ملک در استانبول را دارید می توانید با مشاوران مجرب اقامت98 در زمینه املاک و مستغلات در ترکیه تماس بگیرد تا در انتخاب موارد مناسب برای خرید و سرمایه گذاری شما را راهنمایی کنند و در طول فرآیند قانونی خرید خانه یا آپارتمان در این کشور با شما همراه باشند.

از مزایای زندگی در این منطقه می توان به امکانات آموزشی متنوع و با کیفیت شامل مدارس دولتی و خصوصی در مقاطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان، و قرار داشتن پردیس دانشگاه هایی چون دانشگاه مدنیت استانبول و پردیس گزتپه دانشگاه مارمارا اشاره کرد. علاوه بر این امکانات درمانی با توجه به بیمارستان و مراکز بهداشت متعدد در این منطقه در سطح بالایی قرار دارد. از دیگر مزایای زندگی در کادیکوی می توان به آب و هوای خوب، مجاورت دریا، امکانات تفریحی و مراکز خرید و دسترسی آسان به سایر مناطق استانبول اشاره کرد.

اسکله کادیکوی

نحوه دسترسی

دسترسی به منطقه کادیکوی با وسایل حمل و نقل عمومی استانبول هم از مسیر دریا و از طریق اسکله و هم با دلموش و ون امکان پذیر است. شما می توانید با استفاده از از دلموش یا ون های میدان تکسیم به سمت کادیکوی بروید و یا از تکسیم به ایستگاه کاباتاش بروید، از آنجا با تراموا به اسکله امینونو یا بشیکتاش بروید، و در آخر با با لنج خود را به اسکله کادیکوی برسانید. ایستگاه مترو کادیکوی در خط M4 در مرکز این منطقه واقع شده است.

نقشه منطقه کادیکوی

نقشه کادیکوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.