آموزش زبان ترکی نصرت

نقد و بررسی ویژگی های آموزش ترکی نصرت

با توجه به حجم عظیم مهاجرت به ترکیه ، مراودات تجاری ایرانی ها با ترک ها ، و سفر های تفریحی و گردشگری به این کشور یادگیری زبان ترکی در ایران بسیار پرطرفدار شده است. همچنین یادگیری زبان ترکی برای آن دسته از از افرادی که قصد اخذ اقامت تحصیلی ترکیه و تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند، با توجه به اینکه اکثر دانشگاه های ترکیه به زبان ترکی تدریس می کنند و نه زبان انگلیسی، ضروری است. آموزش زبان ترکی نصرت در حال حاضر از معروفترین مجموعه های آموزش زبان ترکی استانبولی به فارسی در ایران است که زبان ترکی استانبولی را به صورت تصویری از مقدماتی تا پیشرفته به زبان آموزان آموزش می دهد. در این مقاله به معرفی، بررسی ویژگی ها و تاثیر گذاری آموزش زبان ترکی نصرت خواهیم پرداخت.

معرفی آموزش ترکی نصرت

متد نوین آموزش زبان نصرت چندین سال است که به به عنوان یکی از پرطرفدارترین روش آموزش زبان های مختلف شناخته می شود. روش نصرت بدون نیاز به کتاب و جزوه بر مکالمه (speaking) و لیستنینگ (listening) تاکید می کند. آموزش سریع ومکالمه زبان ترکی نصرت  بر اساس تکرار مدون و برنامه ریزی شده مطالب آموزشی در فواصل زمانی مختلف صورت می گیرد. این آموزش برای افراد با هر سطح آشنایی به ترکی، قدماتی تا پیشرفته، و برای تمامی سنین مناسب است.

روش تکرار در یادگیری برای اولین بار در سال 1932 توسط پروفسور C. A. Mace معرفی شد. این روش قدمت بالایی دارد و قابل‌اعتماد است. دوره‌های آموزش زبان ترکی نصرت نیز از آموزش زبان پیمزلور الهام گرفته است و از روش تکرار استفاده می‌کند.

مهندس مرتضی نصرت که از علاقه مندان و مدرسان زبان انگلیسی بود و در دانشگاه بیروت تحصیل کرد. از فعالیت های ایشان در زمان حیاتشان در ایران می توان به مترجمی رسمی زبان انگلیسی در وزارت دادگستری و تدریس زبان انگلیسی نام برد . دغدغه ی مهندس مرتضی نصرت در ارتباط با پیشرفت سطح مکالمه زبان آموزان باعث شد تا محصولی تحت عنوان ” آموزش سریع مکالمه انگلیسی با متود نصرت ” را برنامه ریزی و معرقی کند. مهندس مرتضی نصرت نسخه ی 90 قسمتی اولیه این محصول را تهیه کرد و  در بهار سال 1394 در گذشت. پس از آن نسخه ی نصرت توسط افرادی دیگر تحت نام تجاری نصرت به ثبت رسید.

در حال حاضر آموزش زبان نصرت علاوه بر زبان انگلیسی، محصولاتی برای آموزش زبان های کشور های دیگر را نیز تهیه کرده است.  سایت رسمی موسسه نصرت در ایران شامل پکیج های آموزشی 25 زبان زنده دنیا می باشد. برخی از مهم ترین پکیج های آموزشی نصرت عبارتند از : آموزش زبان نصرت انگلیسی صادراتی,آموزش زبان نصرت آلمانی صادراتی,آموزش زبان نصرت اسپانیایی صادراتی,آموزش زبان نصرت ایتالیایی صادراتی,آموزش زبان نصرت عربی صادراتی,آموزش زبان نصرت روسی صادراتی,آموزش زبان نصرت فرانسه صادراتی,آموزش زبان نصرت ارمنی,آموزش زبان نصرت انگلیسی کودکان,آموزش زبان نصرت پرتغالی,آموزش زبان نصرت تایلندی,آموزش زبان نصرت ترکی استامبولی,آموزش زبان نصرت چینی,آموزش زبان نصرت دانمادکی,آموزش زبان نصرت ژاپنی,آموزش زبان نصرت سوئدی,آموزش زبان نصرت عربی شرقی,آموزش زبان نصرت فارسی,آموزش زبان نصرت نروژی,آموزش زبان نصرت هندی,آموزش زبان نصرت یونانی,آموزش زبان نصرت کره ای و…

در کلیه مجموعه های معرفی شده آموزش بدون نیاز به استاد و کتاب فقط به وسیله فایلهای صوتی و تکرار جملات و کلمات مکالمه صورت می گیرد.

آموزش ترکی نصرت چگونه است؟

همانطور که قبلا اشاره شد، آموزش زبان ترکی نصرت با استفاده از آموزش های پیمزلر صورت می گیرد. در این مجموعه آموزش زبان که به صورت کاملا صوتی ارائه می شود زبان آموز قدم به قدم با زبان ترکی آشنا خواهد شد. در هر درس ابتدا مدرس زبان ترکی درس جدید را به صورت شمرده و بدون داشتن لهجه اضافه یا داشتن تلفظ غلط بیان می کند تا زبان آموز بعد از آموزش همانند یک فرد ترک زبان صحبت کند. در ادامه درس معنای جملات و کلمات و هم چنین کاربرد واژگان ضروری به فارسی بیان می شود.
روش آموزش شنیداری سریع  است چرا که بدون هیچ گونه واسطه اضافی انجام می شود. بر خلاف تصور بسیاری از افراد که فکر می کنند در هنگام آموزش یک زبان جدید حتما شکل کلمات را ببینند و یا بنویسند، آموزش بر اساس شنیدار پیشرفته ترین روش اموزشی در سراسر دنیا می باشد.

نمونه ای از شیوه آموزش زبان ترکی پکیج های نصرت

ویژگی های آموزش زبان ترکی نصرت

این مجموعه برای افرادی که هدف اصلی آنها یادگیری مکالمه روزمره و کسب مهارت در صحبت‌کردن (Speaking) به زبان ترکی می باشد، بسیار کاربردی است. آموزش زبان ترکی نصرت به زبان آموزان کمک می‌ کند تا بتوانند از لغاتی که در ذهن به خاطر دارند، بهتر استفاده کنند.
توجه داشته باشید که بسیاری از زبان آموزان تصور می کنند که این مجموعه لغات ترکی را آموزش می دهد، در حالی که اینطور نیست. آموزش زبان ترکی نصرت روش درست ‌‎شنیدن و درست صحبت ‌کردن را آموزش می‌ دهد. بنابراین حتی اگر سطح زبان ترکی شما متوسط به بالاست، استفاده از این مجموعه می تواند سرعت مکالمه‌ شما را چندین‌ برابر کند. برخی از ویژگی های این آموزش عبارتند از:

🔴 کسب مهارت مکالمه زبان ترکی با درس های 30 دقیقه ای

🔴 قابل استفاده برای همه‌ ی سنین با هر سطح آشنایی با زبان ترکی

🔴 مطابقت با جدیدترین متدهای آموزشی جدید در دنیا

🔴 افزایش تمرکز و تقویت حافظه در طول دوره یادگیری

🔴 مبتنی بر روش تکرار در فواصل زمانی مختلف برای تسهیل و سرعت بخشدن به خاطرسپاری

🔴 آموزش تمام شنیداری، بدون نیاز به جزوه و کتاب

🔴 قابل استفاده در هر زمان و مکانی ( به عنوان مثال هنگام پیاده ‌روی و یا هنگام سفر)

اموزش ترکی نصرت

معایب آموزش نصرت

در کنار ویژگی های مثبت این محصول، معایبی هم وجود دارد که بهتر است قبل از خرید و آغاز یادگیری با آنها آشنا شوید. اول از همه به یاد داشته باشید که هر زبان آموزی روش منحصر به خود را برای یادگیری یک زبان جدید دارد. بنابراین نمیتوان گفت که نصرت بهترین روش یادگیری ترکی برای همه است. از سوی دیگر نرم افزار آموزش زبان ترکی نصرت به تنهایی برای تقویت زبان ترکی شما کافی نیست و در کنار آن باید کارهای دیگری هم انجام دهید تا بتوانید به این زبان مسلط شوید. این مجموعه مکالمه زبان آموزان را قوی می کند ولی در کنار آن استفاده از نرم افزارها و ابزارهای یادگیری اصولی تر و علمی تر، باعث می شود یادگیری زبان ترکی برای شما سریع تر، پایدار تر و بسیار راحت تر شود.

 یکی از اصلی ترین معایب این مجموعه این است که معنی جملات و کلمات را به فارسی و به صورت آماده نمایش می دهد و این ممکن است باعث تنبلی شما در یادگیری زبان ترکی شود. بنابراین توصیه می شود حتما معانی را با استفاده از دیکشنری پیدا کنید و آنها را یادداشت کنید.

در آخر توجه داشته باشید که بسیاری از وب سایت ها یا فروشگاه های آنلاین ممکن است بخش هایی از مجموعه را حذف کنند و آموزش ناقص را با قیمت های متفاوت به فروش رسانند.

 اپلیکیشن آموزش زبان نصرت

امروزه و با توجه به افزایش استفاده از گوشی های هوشمند تولید محصولات  در  سی دی ها و دی وی دی ها و یا در قالب یک پکیج کافی نیست. بنابراین موسسه آموزشی نصرت تولیدات خود را در قالب نرم افزار هایی  مطابق با سیستم عامل هایی گوناگون نظیر  ios و Android در اختیار زبان آموزان مختلف  قرار می دهد. با ورود به سایت اصلی www.nosratco.net بخشی وجود دارد که شما میتوانید با کلیک بر روی آن نسخه ی آندروید نرم افزار آموزش زبان نصرت را دانلود کنید و آن را بر روی دستگاه خود نصب کنید. با دانلود آموزش زبان نصرت  میتوانید به آموزش تمامی 25 زبان زنده ی  دنیا که توسط آموزش زبان نصرت عرضه شده است دسترسی داشته باشید و به راحتی و در هرجایی که هستید از آنها استفاده کنید.

طراحی نرم افزار آموزش زبان نصرت طوری است که کاربران می توانند به صورت رایگان به دروس اول تمامی  زبان ها دسترسی پیدا کنند و آن ها را بررسی کنند تا در صورت تمایل اقدام به خرید نسخه اصلی نمایند. لازم است اشاره کنیم که این نرم افزار از نظر گرافیکی و زیبایی و امکانات نرم افزاری سطح بالایی ندارد.

 زمانبندی یادگیری با نصرت

آموزش های زبان نصرت معمولا 30 جلسه ای یا 90 جلسه ای است. مدت زمانی که برای یادگیری ترکی توسط مجموعه مطرح می شود می تواند برای یادگیری کافی باشد و یا می تواند کاملا بی فایده باشد. این موضوع بستگی به زبان آموز دارد. ممکن است با روش های آموزش داده شده در پکیج نصرت بتوانید مکالمه را در نصف این زمان یاد بگیرید، اما در صورتی که وقت کافی را برای تمرین نرم افزار نگذارید و زمان بندی این نرم افزار را تغییر دهید ممکن است نتیجه مورد انتظار خود را به دست نیاورید. توجه داشته باشید که زمان بندی نصرت در واقع بخش مهمی از مزیت این بسته است. بنابراین توصیه می شود در صورت استقاده از آموزش های نصرت برای یادگیری زبان ترکی در رعایت زمان بندی آن دقت کنید و هر روز یک زمان خاص برای تمرین زبان کنار بگذارید و مطمئن شوید که به آن پایبند می مانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.