چگونه با سرمایه گذاری صاحب پاسپورت ترکیه شویم؟

گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در این کشور به روش های مختلفی میسر است. تحقیق درباره پاسپورت ترکیه و ارزش و اعتبار آن در سطح جهانی از ملزومات اولیه پیش از هرگونه تصمیم گیری برای مهاجرت و یا سرمایه گذاری در این کشور است.

 اخذ شهروندی ترکیه با طور معمول با روش های زیر امکان پذیر است:

  • – خرید ملک به ارزش معین 250.000 دلار
  • –  سرمایه گذاری به صورت سپرده بانکی 500.000 دلار
  • – ثبت شرکت و استخدام نیروی کار به تعداد مشخص شده
  • – استخدام در شرکت ترکیه و دریافت سابقه بیمه مستمر 10 ساله
  • – تولد در خاک کشور ترکیه و یا ازدواج با شهروندان ترکیه


در صورت واجد شرایط بودن اخذ پاسپورت در ترکیه از طریق روش های ذکر شده، شخص می تواند می تواند برای همسر و تمامی فرزندان زیر 18 سال خود نیز پاسپورت را دریافت کنید. 

با توجه  به پیچیدگی های سرمایه گذاری در کشورهای خارجی و در نظر گرفتن این نکته که مبلغ سرمایه گذاری شده در کشور ترکیه باید به مدت سه سال در این کشور باقی بماند، بهره گیری از مشاوره کارشناسان مجرب اقامت 98  در این زمینه می تواند در کیفیت تصمیم گیری و نتایج آن به طور قابل توجهی تاثیر گذار باشد. پس برای آشنایی بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک

 شرایط دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار آمریکا طی مدت کوتاه، عموما 70 روز، امکان پذیر می باشد. در روش اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار، خانواده خریدار(فرزندان زیر 18 سال) نیز می توانند پاسپورت این کشور را دریافت کنند. اما برای دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک به ارزش کمتر از 250 هزار دلار نیاز به سرمایه گذاری حداقل 60 هزار دلار آمریکا می باشد. پس از خرید ملک در ترکیه به ارزش 60 هزار دلار به شخص اقامت 3 ساله توریستی اعطا می شود که قابل تمدید می باشد.

 لازم به ذکر است که با دریافت اقامت توریستی فرد اجازه کار ندارد و برای گرفتن مجوز کار باید یک پیشنهاد کاری معتبر دریافت کند.  اگر متقاضی اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک، پس از مدتی و به هر دلیلی تمایل به فروش ملک خریداری شده را داشته باشد، دولت ترکیه تا 3 سال پس از خرید اولین ملک، اجازه این امر را نخواهد داد. فرایند اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک  فرایند پیچیده ای است و اقدام فردی در این روش دارای ریسک است و ممکن است عواقب غیر قابل بازگشتی داشته باشد.

همچنین هرگز فریب افرادی که با وعده اخذ پاسپورت ترکیه با پرداخت مبالغ کمتر از 250.000 دلار را می دهند نخورید، چرا که این افراد عموما با روش های غیر معقول و عموما غیر قانونی درصدد اخذ پاسپورت برای شما خواهند بود که معمولا فارق از مبحث کلاهبرداری 

 بنابراین جهت اقدام برای اخذ پاسپورت ترکیه با روش خرید ملک توصیه می شود که پس از انجام تحقیقات کافی درباره پاسپورت ترکیه ، از مشاوره کارشناسان مجرب اقامت 98 بهره بگیرید.

اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک
سرمایه گذاری به صورت سپرده بانکی

سرمایه گذاری به صورت سپرده بانکی 500.000 دلار

در کشور ترکیه افراد با سرمایه گذاری نقدی به مبلغ حداقل 500.000 دلار و یا معادل آن در سایر واحد های پولی در بانک های این کشور نیز می توانند برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام نمایید. این سرمایه گذاری باید به تایید شورای عالی نظارت بر بانک های ترکیه رسیده باشد و فرد پس از دریافت این تاییدیه می توانند نسبت به دریافت پاسپورت این کشور از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایند. لازم به ذکر است سپرده بانکی تا 3 سال قابل برداشت نمی باشد.

پروسه دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سپرده بانکی نیز همانند خرید ملک در حدود 70 الی 90 روز زمان بر خواهد بود و فرد می تواند برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود از این امکان استفاده نماید. برای انجام این مراحل بهتر است حتما مراحل انجام کار با هماهنگی با کارشناسان مجرب صورت پذیرد. بعد از خرید ملک این روش بهترین روش سرمایه گذاری برای اخذ پاسپورت کشور ترکیه می باشد.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق ثبت شرکت و ایجاد اشتغال برای 50 شهروند ترکیه

شما به عنوان یک کارآفرین نیز می توانید با راه اندازی یک شرکت یا مجموعه کاری که در آن به صورت رسمی برای 50 شهروند ترکیه کارآفرینی نمایید، اقدام به درخواست پاسپورت کشور ترکیه نمایید.

 این فرآیند باید به تایید وزارت خانواده، کار و امور اجتماعی ترکیه رسیده باشد. پس از دریافت این تایید شما می توانید درخواست پاسپورت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را ثبت کنید و پس از 90 روز موفق به دریافت پاسپورت شوید.

این فرآیند به مراتب پیچیده تر از روش های قبلی می باشد و نیاز به مشاوره و انجام مراحل قانونی منحصر به فرد خود می باشد، لذا لازم است پیش از شروع هر گونه اقدامی نسبت به مشاوره با وکلای مجرب اقدام کرده باشید. اقامت 98 در این زمینه نیز می تواند شما را همراهی کند

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق ثبت شرکت

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق کارمندی و سابقه بیمه

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق کارمندی و سابقه بیمه 10 ساله

یکی دیگر از روش های دریافت پاسپورت ترکیه، استفاده از ویزای کار ترکیه است. جهت اخذ ویزای کار ترکیه، پیشنهاد کار از سوی یک کارفرمای معتبر در کشور ترکیه، ضروری است. پس از دریافت پیشنهاد کاری معتبر، متقاضی قادر است برای اقامت و دریافت مجوز کار در ترکیه اقدام نماید. مجوز کار پس از انجام بررسی های لازم توسط کارفرمای مربوطه در زمان کوتاهی، معمولا قبل از 90 روز، صادر خواهد شد. این مجوز در ابتدا برای مدت یک سال صادر می شود و قابل تمدید خواهد بود. متقاضی پس از گذشت 8 سال از اقامت و کار با سابقه بیمه کاری در ترکیه اقدام برای اقامت دائم این کشور میسر می شود و در نهایت پس از 10 سال اقدام جهت گرفتن پاسپورت ترکیه امکان پذیر خواهد بود. این روش مناسب برای افرادی هستند که به جای سرمایه از استعدادهای فردی برخوردار هستند.

آیا متولدین در ترکیه پاسپورت ترک دریافت خواهند کرد؟

برای دریافت پاسپورت ترکیهاز طریق تولد، با توجه به ارتباط خانوادگی درجه یک و پدر یا مادر با تابعیت ترک امکان پذیر است. به عبارت دیگر اخذ تابعیت ترکیه برای نوزادانی که در این کشور متولد می شوند به شرایط پدر و مادر آنها بستگی دارد. برخلاف بسیاری از کشورها، تولد در خاک ترکیه برای نوزادی که والدین غیر ترک دارد به تنهایی منجر به کسب شهروندی ترکیه نخواهد شد. بنابراین برای اخذ تابعیت ترکیه حداقل یکی از والدین نوزاد متولد شده باید حتما ترک باشد و نوزادی که والدینش اتباع خارجی هستند و در ترکیه متولد می شود، تابعیت ترکیه را کسب نمی کند. تنها در صورتی پاسپورت و شهروندی با تولد در خاک ترکیه اعطا می شود که پدر و مادر نوزاد متولد شده در خاک این کشور مشخص نباشند.

پاسپورت ترکیه برای متولدین ترکیه

 پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج با شهروندان ترک

کشور ترکیه جزو کشورهایی است که امکان اخذ پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج را فراهم می آورد. به عبارت دیگر، در صورت ازدواج قانونی و ثبت شده با تبعه ترکیه، دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج امکان پذیر است. در صورت ازدواج با یک شهروند ترکیه، صحت ازدواج به صورت همه جانبه بررسی می شود و در صورت اطمینان مراجع ذی صلاح از صوری نبود آن، پس از گذراندن 3 سال امکان درخواست اقامت دائم فراهم می شود. اگر زوجین پس از دریافت پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج تصمیم به جدایی بگیرند و صوری بودن ازدواج به مقامات قضایی ترکیه ثابت نشود، تابعیت از بین نمی رود. ثبت ازدواج در ترکیه شرایط و ملزومات خاصی دارد که شامل حداقل سن 18 سال برای طرفین، صحت عقل و اراده، طی کردن مدت شرعی معلوم در صورت مطلقه بودن، و طی کردن مراحل عقد از سوی یک مسئول معتبر و مجاز به این امر در کشور ترکیه، می باشد.

سوالات متداول در خصوص خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ترکیه

سفر به 72 کشور به عنوان کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ترکیه امکان پذیر است. همچنین با پاسپورت ترکیه میتوان به به 49 کشور با گرفتن ویزا در لحظه ورود سفر کرد.

سفر به برخی از کشورهای اروپا با پاسپورت ترکیه بدون ویزا امکان پذیر است.  به علاوه دارا بودن پاسپورت این کشور روند دریافت ویزای سایر کشور های اروپا را تسریع می بخشد.

 تابعیت در ترکیه از اصل خون پیروی می کند و به نوزادانی که در این کشور متولد می شوند و دارای والدین با تابعیت غیر ترک هستند، تابعیت ترکیه اعطا نمی شود.

ویزای دانشجویی ترکیه و تحصیل در دانشگاه های ترکیه نمی تواند امکان دریافت پاسپورت این کشور را فراهم کند. پس از تحصیل به متقاضی فرصت داده می شود تا در ترکیه کاریابی کنید و نوع اقامت خود را تغییر ده

اخذ پاسپورت ترکیه از چندین راه مختلف امکان پذیر است. هزینه اخذ پاسپورت ترکیه به شرایط متقاضی و روشی که جهت اقدام برای دریافت پاسپورت این کشور انتخاب می کند، بستگی دارد. در روش های سرمایه گذاری این رقم بسته به روش انتخابی حداقل مقدار 250.000 دلار را نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.