آینده سرمایه گذاری در املاک ترکیه در سال 2023

آینده سرمایه گذاری املاک در ترکیه در سال 2023

یکی از مسائلی که در کشور ترکیه بسیار مورد بحث و توجه قرار گرفته است، موضوع خرید و فروش و سرمایه گذاری روی املاک و مستغلات است. بازار املاک در ترکیه در سالهای اخیر بسیار پرسود و فعال بوده است. بخش عمده ای از این سرمایه گذاری ها توسط مهاجران و اتباع خارجی در این کشور انجام شده است که نشان می دهد بازار املاک در ترکیه در وضعیت مناسبی قرار دارد به طوری که توجه اتباع سایر کشور ها را نیز به خود جلب کرده است. 
دولت ترکیه همواره وعده دستیابی به رکورد های بین المللی در زمینه املاک را داده است که ثبت این رکورد ها با ترقی اقتصادی و سیاسی این کشور همراه خواهد بود.  در این مقاله قصد داریم نگاهی به آینده سرمایه گذاری املاک در کشور ترکیه در سال 2023 بی اندازیم و ببینم که آیا بازار املاک در ترکیه در سال 2023 رونق خود را حفظ خواهد کرد یا دچار رکود خواهد شد. پس پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

چرا در املاک در ترکیه در سال 2023 سرمایه گذاری کنیم؟ 

خرید ملک در ترکیه برای سرمایه گذاران خارجی انتخابی پرطرفدار بوده است چرا که با خرید ملک در این کشور نه تنها از سرمایه گذاری خود سود خواهید برد، بلکه برخی از امتیاز های دیگری نیز کسب خواهید کرد.  

یکی از مهم ترین این امتیاز ها دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک می باشد. این گزینه یکی از عمده ترین دلایل تمایل اتباع خارجی برای خرید ملک در ترکیه است. 

دلیل بعدی ارزان بودن بازار املاک در ترکیه نسبت به کشور های دیگر به دلیل فقدان مقررات به خصوصی در این زمینه است. 

ترکیه فضای سرمایه گذاری مناسبی به سرمایه گذاران ارائه می دهد به این ترتیب که  قیمت املاک ​​در استانبول، از پرطرفدار ترین شهر های ترکیه، برای اقامت و سرمایه گذاری رنج متوسطی دارد و افراد مجبور به پرداخت هزینه های گزاف برای خرید مسکن در این کشور نیستند. 

دیگر اینکه اگر قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارید، انتخاب های متعدد و مختلفی برایتان موجود خواهد بود. به این معنا که با هر مقدار بودجه ای که دارید می توانید یک آپارتمان ساده، ویلا، پلاژ و یا خانه های لوکس و گران قیمت را خریداری کنید. 

دولت ترکیه اقدامات متعددی را تدارک دیده است تا اطمینان حاصل کند فرایند خرید ملک در این کشور به آسانی و بدون دردسر های اضافی انجام بگیرد. در نتیجه این اقدامات تمایلات برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات توسط خارجی ها بیشتر شده است.

در نهایت، امکان دریافت وام مسکن در ترکیه برای کسانی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند، فراهم شده است که افراد تنها با واجد بودن برخی شرایط می توانند اقدام به دریافت وام مسکن در ترکیه بکنند. 

آینده املاک در ترکیه در سال 2023

آینده املاک در ترکیه در سال 2023

دولت ترکیه یک چشم انداز بحث برانگیز برای بهبود بخش های مختلف از جمله تجارت، اقتصاد، سیاست خارجی، گردشگری، املاک، صنعت انرژی و غیره مطرح کرده است. نخستین بار در سال 2013 نخست وزیر وقت ترکیه جزئیات این چشم انداز را اعلام کرد و نقطه تحقق این انتظارات را سال 2023 خواند. 

 این اهداف در صورت تحقق، طبق ادعای مقامات این کشور، ترکیه را به یکی از ده اقتصاد برتر دنیا تبدیل خواهند کرد. برخی از این اهداف عبارت اند از:  دستیابی به نرخ بهره و تورم تک رقمی، صادرات 500 میلیارد دلاری کالا در هر سال، کاهش نرخ بیکاری به 5 درصد،  افزایش نیروی کار به 30000 نفر. 

بخش املاک و مستغلات نیز یکی دیگر از بخش های چشم انداز ارتقا 2023 ترکیه است. بازار املاک ترکیه شاهد رشد بی سابقه ای بوده است و اخیراً پروژه های مسکونی با کیفیت بسیاری در دست ساخت هستند و همچنین بخش های زیادی از مناطق و پروژه های املاک این کشور بازسازی می شوند. 

اگرچه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه اکنون شاهد سودهای قابل توجهی هستند، اما انتظارات و تحلیل ها نشان می دهد که بازده سرمایه گذاری در سال 2023 و پس از آن به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. 

علاوه بر این واقعیت که بخش املاک و مستغلات ترکیه یکی از سه بخش اصلی است که اقتصاد ترکیه برای حمایت از رشد اقتصادی فزاینده به آن وابسته است، زیرا بخش املاک و مستغلات 8.4 درصد از تولید ناخالص داخلی ترکیه را تشکیل می دهد.

با وجود بی ثباتی قیمت لیر ترکیه در سال 2022، بازار املاک و مستغلات ترکیه همچنان در حال رونق است و به نظر می رسد سال 2023 در مسیر ثبت رکوردهای جدید برای تعداد املاک فروخته شده به خارجی ها قرار دارد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که برنامه نزدیک دولت ترکیه برای آینده این کشور، به ویژه در زمینه املاک، نوید توسعه و موفقیت بیشتر را می دهد، متخصصان سرمایه گذاری به خرید و فروش املاک در ترکیه قبل از سال 2023 را توصیه می کنند و کسب سود های قابل توجهی را از راه پیش بینی می کنند. 

شهر های آینده دار در ترکیه در سال 2023

اگرچه آنکارا پایتخت سیاسی کشور ترکیه است، اما قطب اصلی اقتصادی، مالی، آموزشی و توریستی این کشور شهر استانبول است.  این شهر که بزرگترین شهر کشور ترکیه است، نه یک بلکه دو فرودگاه مسافربری دارد. اکثر خریداران ملک در استانبول شهروندان بومی یا مهاجران کاری هستند. استانبول، اساسا به عنوان مهم ترین شهر ترکیه،هر نوع امکاناتی را به ساکنین خود ارائه می دهد، به جز مهاجران کاری،  سرمایه گذاران بین المللی ملک به ویژه به برنامه های مدرن سازی فعلی که در سراسر این کلان شهر انجام می شود، علاقه مند هستند. 

شهر ساحلی آنتالیا در سواحل  دریای مدیترانه واقع شده و دارای یک فرودگاه مسافربری است. بعد از استانبول، آنتالیا دومین مقصد گردشگری محبوب در این کشور است. تقاضا ملک در این شهر همیشه بالا است، با این وجود نرخ املاک به طرز شگفت آوری مقرون به صرفه است و همین موضوع آنتالیا را به دومین مقصد سرمایه گذاری ملک در ترکیه تبدیل کرده است. 

آلانیا نیز یکی دیگر از شهر های پرطرفدار برای سرمایه گذاری ملک در ترکیه است. این شهر که در انتهای شرقی دریای مدیترانه واقع شده،  قیمت های بسیار مناسبی را برای بازار املاک و مستغلات خود از جمله آپارتمان های نزدیک به ساحل ارائه می دهد. خریداران خارجی ملک در درجه اول به منطقه ساحلی محمودلار واقع در شهر آلانیا علاقه مند هستند. 

جمع بندی 

هنگامی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارید، فقط در یک خانه یا آپارتمان سرمایه گذاری نمی کنید بلکه در حال سرمایه گذاری در آینده آن ملک هستید. اگر در زمان مناسب آن را بخرید ارزش این خانه یا آپارتمان در بازه زمانی مشخصی مثلا پنج سال آینده بیشتر خواهد شد و می توانید سود خوبی از آن به دست بیاورید. 

املاک و مستغلات در ترکیه یک سرمایه گذاری بلند مدت است و نیاز به صبر زیادی دارد. اگر سرمایه گذاری خود را با عجله یا اطلاعات ناکافی انجام دهید، ممکن است متحمل ضرر شوید و پول زیادی از دست بدهید. با توجه به طرح ارتقا ترکیه برای سال 2023 انتظار می رود بازار مسکن در این کشور شاهد رونق های بیشتری باشد و سرمایه گذارانی که پیش از این اقدام به سرمایه گذاری املاک در ترکیه کرده اند، از خرید خود پشیمان نخواهند شد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.