بیشترین آگهی های استخدامی در ترکیه

مشاغل مورد نیاز در ترکیه کدام اند؟ | بیشترین آگهی های استخدامی در ترکیه 

اهمیت اشتغال و یافتن کسب و کار مناسب برای همگان واضح است. به خصوص در موارد ویژه مانند مهاجرت، افراد باید پیش از هرگونه اقدام برای شروع زندگی در کشوری خارجی، در مورد آینده شغلی خود تصمیم بگیرند. 
در واقع، یکی از عوامل تعیین کننده در انتخاب مقصد مهاجرت، بازار کار و مشاغل مورد نیاز در آن کشور است. در کشور ترکیه، برای اکثر تخصص ها و حوزه های کاری، فرصت های متعددی وجود دارد تا همه افراد با هر زمینه  شغلی بتوانند منبع درآمدی برای گذراندن زندگی خود پیدا کنند. 
با این حال مسلم است که فضای سیاسی و اقتصادی ترکیه به برخی از مشاغل خاص نیاز بیشتری دارد و از افرادی که تخصص لازم برای انجام این مشاغل را دارند، بیشتر استقبال می کنند. 
برای همین، در این مقاله لیستی از مشاغل مورد نیاز در ترکیه فراهم کرده ایم و نگاهی نزدیک تر به مشاغل بیشترین آگهی های استخدامی در ترکیه، به خصوص برای اتباع خارجی، انداخته ایم.  

بیشترین آگهی های استخدام در ترکیه مربوط به کدام مشاغل است؟

مانند سایر کشور ها، میزان درآمدی که از شغل خود در ترکیه به دست می آورید، بستگی به میزان تخصصی بودن حرفه شما دارد. برخی از افراد به عنوان کارگر ساده در ترکیه مشغول به کار می شوند، که علیرغم اینکه دولت ترکیه در پی اجرای طرح  افزایش سالانه حقوق کارمندان و کارگران را با توجه به شرایط اقتصادی است، این افراد در نهایت درآمد بالایی نخواهند داشت. 

همچنین شهری که در آن ساکن می شوید نیز در شانس پیدا کردن شغل مورد نظر و میزان درآمدتان تاثیر دارد؛ شهر های بزرگ مانند استانبول فرصت های شغلی بیشتر با درآمد های نسبتا بالاتری ارائه می دهد. 

به‌عنوان تبعه یک خارجی، به دلیل محدودیت‌های دولتی کشور ترکیه در استخدام، برای شروع برخی مشاغل در ترکیه با برخی از موانع روبه رو خواهید شد. مثلا کار کردن در حوزه های حقوقی، پزشکی، معدن و صادرات دریایی برای خارجیان در ترکیه ممنوع است. 

همچنین، برای یافتن شغل در ترکیه باید به زبان ترکی مسلط باشید. تنها استثنا موجود کار کردن در صنعت گردشگری و به عنوان راهنمای تور برای توریست های بین المللی است چرا که در این زمینه شما با دانستن زبان انگلیسی و بدون نیاز به تسلط به ترکی، می توانید مشغول به کار شوید. 

داشتن رزومه قوی و کسب مهارت های عملی می تواند قدم بزرگی در جهت یافتن مشاغل پردرآمد در ترکیه باشد. برای اینکه بتوانید یک شغل خوب در ترکیه پیدا کنید، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که زبان ترکی خود را تقویت کنید تا بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید و در نتیجه شانس خود را برای پیدا کردن حرفه ای مناسب بالا ببرید.

با کاهش قیمت لیر، توجه بسیاری از افراد به خصوص ساکنین کشور های همسایه، به اخذ اقامت و ادامه زندگی در ترکیه جلب شده است. اما مسلما شرایط برای مهاجرین در بازار کار نسبت به بومیان این کشور، متفاوت است. بنابراین در ادامه به معرفی برخی از مشاغل مورد نیاز که البته امکان اشتغال اتباع غیر ترکی در آنها وجود دارند، در کشور ترکیه می پردازیم.

مورد نیازترین مشاغل در ترکیه

به طور کلی برخی برخی نیاز به فعالیت در برخی از حوزه های کاری خاص در ترکیه در سالهای اخیر بیشتر شده است. اما محدودیتی که وجود دارد این است که برخی از این مشاغل بیشتر مناسب آقایان است و مشاغلی که برای خانم ها در نظر گرفت شده متفاوت است. 

اصولا شغل هایی که در ترکیه درخواست بیشتری دارند مشاغل زیر هستند.

 • 🟥 متخصص فناوری اطلاعات
 • 🟥 مدیر فروش، نجاری
 • 🟥 نقاش ساختمان
 • 🟥 کارشناس بیمه
 • 🟥 تورلیدر
 • 🟥 مدرس زبان انگلیسی
 • 🟥 حسابداری
 • 🟥 کاشی کار و ام دی اف کار
 • 🟥 تور لیدر
 • 🟥 نجاری
 • 🟥برنامه نویسی
 • 🟥 بازاریابی
 • 🟥 ویراستاری و ترجمه

اما همانطور که پیشتر اشاره شد می توان تفکیک بندی از مشاغل مورد نیاز بر اساس جنسیت افراد ارائه داد. در جدول زیر لیستی از آنها ارائه داده ایم. 

مشاغل مناسب آقایان در ترکیه مشاغل مناسب خانمها در ترکیه 
انواع مشاغل مربوط به حوزه مهندسی و فنی تورلیدر 
مشاغل ساختمانی مثل کاشی کار، کابینت ساز و نقاش ساختمانگارسون
مشاغل مربوط به بیمهمنشی
کار در آشپزخانه و رستوران ها فروشنده
مدیریت بازاریاب
خدمات پشتیبانی از مشتریرزرواسیون هتل
کار در حوزه گردشگری خیاط
کارگر سادهمدرس مسلط زبان انگلیسی
تعمیر کار ماشینمهماندار
کفاش و چرم دوزبسته بندی پوشاک

درآمد مشاغل مورد نیاز در ترکیه

اگرچه میزان درآمد شما در ترکیه را می تواند عوامل متعددی مثل مهارت زبان انگلیسی، رزومه قوی، تسلط به ترکی، میزان تخصص در حرفه مورد نظر، سابقه کاری و میزان تحصیلات عالی تعیین کنند. با این حال در ادامه میانگین حقوق های دریافتی برخی از مشاغل را آورده ایم تا دید کلی از شرایط کاری و میزان حقوق های دریافتی در کشور ترکیه به شما ارائه دهیم. لازم به ذکر هستند که این حقوق ها به طور ماهیانه در نظر گرفته شده است و همچنین ممکن است با توجه به عوامل مختلف این مبالغ تغییر کنند. 

🔴 مدیر فروش: حدود 166 هزار لیر

🔴 حسابدار: 6200 لیر 

🔴 دستیار اداری: 4900 لیر

🔴 صندوقدار: 5000 لیر

🔴 مهندس عمران: 7900 لیر

🔴 برنامه نویس: 8000 لیر 

🔴 معلم ابتدایی: 6300 لیر 

🔴 بازاریاب: 15 هزار لیر 

🔴 مدیر اجرایی: 21 هزار لیر 

🔴 سرآشپز: 8000 لیر 

پلتفرم های آگهی های استخدامی در ترکیه

اگر در ترکیه ساکن شده اید و به دنبال یافتن شغل مناسبی هستید، می توانید از برخی از پلتفرم هایی که برای یافتن کار طراحی شده اند استفاده کنید. این پلتفرم ها بر اساس تخصص و شرایط ویژه شما، فرصت های کاری موجود را مشخص می کنند تا بتوانید شغل مناسب خود را از میان سایر گزینه ها انتخاب کنید. 

معروف ترین سایت های کاریابی در ترکیه عبارت اتد از: 

expat.com

jobs in istanbul

Yenibiris

marmaris recruitment

Iskur

Yenibiris.com

Jobs In Istanbul

Reed.co.uk-Jobs In Turkey

English Jobs Turkey

با بررسی و گشتن در این پلتفرم ها، امیدوارانه می توانید کسب و کار و شغل مناسب خود را در ترکیه پیدا کنید.

جمع بندی 

یافتن شغل در دنیای بزرگسالی از مهم ترین جوانب زندگی است. اما این مسئله زمانی که شما به عنوان مهاجر در یک کشور خارجی ساکن می شوید از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. 

ترکیه به ویژه برای ایرانی ها یک مقصد پرطرفدار برای اشتغال و ادامه زندگی است. از این رو در این مقاله سعی کردیم تا برخی از پر متقاضی ترین مشاغل در ترکیه برای اتباع خارجی را فراهم آوریم و یک دید کلی راجع به وضعیت بازار کار در ترکیه و درآمد برخی از مشاغل که بیشترین آگهی های استخدامی را به خود اختصاص داده اند، ارائه دهیم.

امیدواریم که این مطلب مفید واقع شده باشد. 

یک پاسخ به «مشاغل مورد نیاز در ترکیه کدام اند؟ | بیشترین آگهی های استخدامی در ترکیه »

ساسان صادقیان

مقاله خیلی مفیدی بود.با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.