پی پکس

پی پکس چیست؟ | بررسی ویژگی ها و نحوه عملکرد سیستم پرداخت Paypax

پذیرش جریان اصلی ارزهای رمزپایه و ارزهای الکترونیکی به طور سنتی به دلیل کاربرد محدود آنها به عنوان ابزار مبادله به دلیل نوسانات، هزینه و سرعت انجام تراکنش، مانع شده است. با این حال، وعده پلتفرم های تکنولوژیکی پیشرفته مانند پی پکس امکان جریان سازی ارزهای دیجیتال را فراهم می کند. ارائه‌ دهنده خدمات پرداخت یک اصطلاح گسترده‌ تر برای یک شرکت مالی شخص ثالث است که یک حساب تجاری ارائه می‌کند و عملکرد درگاه را برای جمع‌ آوری و مدیریت پرداخت‌ها را فراهم می آورد. در حالی که داده های مالی را بین دروازه و حساب تجاری ارسال میکند، ارائه دهنده تضمین می کند که همه تراکنش ها به سرعت و کارآمد انجام می شوند. حال اگر قصد دارید ارزهای الکترونیک و ارزهای دیجیتال را به طور مستقیم به یکدیگر تبدیل کنید می توانید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با ویژگی های منحصر به فرد این پلتفرم آشنا کنیم.

پی پکس (Paypax) چیست؟

پلتفرم پی پکس یک سیستم پرداخت بین المللی آنلاین است. به زبان ساده پرداخت های بین المللی که به عنوان پرداخت های جهانی نیز شناخته می شوند، تراکنش هایی هستند که فراتر از بانک ها را شامل می شود. آنها شرکت ها، افراد، بانک ها و موسسات تسویه حساب را که در حداقل دو کشور مختلف با ارزهای مختلف که نیاز به پرداخت دارند، به هم متصل می کنند.

آنها همچنین به عنوان پرداخت های برون مرزی یا پرداخت های جهانی شناخته می شوند. از آنجایی که هر کشوری مجموعه ای از قوانین اقتصادی خاص خود را دارد، سناریوهای مختلفی باید قبل از اینکه یک بازرگان بتواند با پرداخت های بین المللی معامله کند، در نظر گرفته شود. اما، قبل از اینکه مشاغل تجارت الکترونیک حتی به آن نقطه برسند، باید یک دروازه پرداخت بین المللی ایجاد کنند.

چشم انداز پرداخت های بین المللی مدام در حال تغییر است و فناوری، مقررات و انتظارات مشتریان این حوزه تغییر می کند. با این حال، بسیاری از افراد هنوز از سیستم های سنتی استفاده می کنند و یا سایت هایی مانند Paypax آشنایی ندارند.

کسب‌ وکارهایی که پرداخت‌های بین‌المللی انجام می‌دهند به یک درگاه پرداخت نیاز دارند که پرداخت‌های چند ارزی را ارائه می‌دهد، درک دقیقی از شیوه‌های اقتصادی بین‌المللی داشته باشد و رابطی به چندین زبان ارائه دهد. خوشبختانه، با استفاده از درگاه پی پکس (Paypax) تجار، بازرگانان و صاحبان کسب و کار می توانند از طیف گسترده ای از خدمات ارزهای دیجیتال و E-money با قیمت های مقرون به صرفه به ارائه خدمات بپردازند. 

به طور خلاصه سایت Paypax این امکان را فراهم آورده است تا به راحتی فروشگاه آنلاین خود را به درگاه پرداخت پول الکترونیکی و ارزهای دیجیتال متصل کنید و با پذیرش همزمان پرداخت‌های فیات و ارزهای دیجیتال، محصولات و خدمات خود را به صورت جهانی بفروشید.

🔗 ورود به سایت رسمی PayPax

پی پکس چه خدماتی ارائه می دهد؟

برخی از مهم ترین کاربردهای پی پکس عبارت است از:

صرافی آنلاین 

پی پکس نوعی صرافی آنلاین به شمار می رود که در حوزه خرید و فروش ارزهای فیات و سایر پول های الکترونیک (E-Money) مانند دلار وب مانی یا پرفکت مانی فعالیت دارد. از طرفی این پلتفرم به عنوان یک صرافی ارز دیجیتال به شمار می رود تا بستری را برای تبادل تتر به سایر ارزهای رمزنگاری شده و بالعکس فراهم آورد.

با توجه به اینکه بیشتر صرافی های آنلاین معتبر در استانبول که در حوزه رمز ارزها فعالیت دارند خارجی هستند، از این رو به دلیل تحریم های بین المللی ایرانیان نمی توانند در اکثر آنها فعالیت داشته باشند.

کاربران ایرانی با هویت ایرانی می توانند در پی پکس ثبت نام کنند و به تبادل ارز یا انتقال پول بپردازند. البته بهتر است برای استفاده از خدمات paypax و تکمیل مراحل ثبت نام با IP غیر ایرانی اقدام نمایید. 

درگاه پرداخت

اگر صاحب یک کسب و کار برون مرزی هستید و نمی توانید به سادگی درآمد خود را نقد کنید، پی پکس گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. نکته دیگری که درگاه پرداخت پی پکس را نسبت به سایر رقبا منحصر به فرد می سازد، قابلیت استفاده از حساب های الکترونیکی مانند وب مانی، پرفکت مانی، پی پل و … است. یعنی با یک درگاه پرداخت میتوانید هم ارز دیجیتال و هم پول الکترونیکی از مشتریان خود دریافت کنید.

سیستم انتقال پول

انتقال وجوه از یک کشور به کشور دیگر بسیار پیچیده تر از انتقال وجوه داخلی است. ابتدا فرستنده باید دستورالعمل هایی را برای انتقال پول به بانک خود صادر کند. در مرحله بعد، پس از اینکه بانک فرستنده مطمئن شد که مشتری پول کافی در حساب خود دارد (پس از تبدیل آن به ارز با استفاده از نرخ رایج مبادله ای)، با ارسال پول به بانکی که مجاز به انجام معاملات بین المللی است، فرآیند را تکمیل می کند می کند. پس از این، واسط حساب بانکی فرستنده را که نزد خود دارد بدهکار می کند و به بانک مربوطه در کشور خارجی که با آن رابطه بانکی دارد اعتبار می دهد. به عبارت دیگر، هر دو واسطه باید حساب های یکدیگر را در بانک های خود داشته باشند که به آنها امکان انتقال وجوه را می دهد. همانطور که مشخص است این پروسه بسیاری وقت گیر است. از این رو سیستم انتقال پول در صرافی پی پکس این امکان را فراهم آورده است تا افراد با واحد پولی خود، در کمترین زمان برای دوستان و آشنایان خود پول انتقال دهند. کاربران میتوانند از خدمات این سیستم برای انتقال پول به ترکیه استفاده کنند. 

پی پکس

پی پکس چه مزایا و معایبی دارد؟

شرکت هایی که در زمینه تجارت فعالیت دارند، نباید اجازه دهند موانع و خطرات آنها را منصرف کند. علاوه بر کمک به گسترش کسب‌ وکار در بازار جهانی و دستیابی به پایگاه مشتریان جدید، وجود یک درگاه پرداخت بین‌ المللی دارای چندین مزیت است.

افزایش میزان فروش: وقتی مشتریان گزینه های پرداخت متنوعی ندارند، احتمالاً خریدی انجام نمی دهند. وجود درگاه پرداخت پی پکس تکمیل سفارش‌ها و پردازش پرداخت‌های مشتریان خارج از کشور را آسان‌ تر می‌کند. ارائه انعطاف پذیری به مشتریان برای پرداخت میتواند منجر به افزایش فروش، نرخ تبدیل بهتر و سود بیشتر شود.

صرفه جویی در وقت: صرافی ارز دیجیتال و ارز الکترونیک پی پکس شرایطی را برای کاربران خود فراهم آورده است که تمامی افراد در سراسر جهان از جمله ترکیه تنها با یک ثبت نام ساده می توانند ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین یا تتر را به سایر ارزهای الکترونیک مانند وب مانی، پرفکت مانی و تتر به صورت کاملا خودکار در کوتاه ترین زمان ممکن تبدیل کنند و به موجودی حساب خود اضافه کنند.

نامحدود بودن سقف تراکنش ها: امروزه بسیاری از افراد برای انتقال پول از ایران به ترکیه و یا هر سراسر جهان با مشکل محدودیت سقف حساب بانکی مواجه هستند. شما با ثبت نام در پی پکس و تکمیل مراحل احراز هویت می توانید به راحتی و در عرض چند دقیقه مبلغ مورد نظر را به صورت نامحدود ارسال کنید.

پشتیبانی از تمامی روش های پرداخت آنلاین: در صورتی که قصد دارید درگاه پی پکس را دریافت کنید باید بدانید که از تمامی روش های پرداخت آنلاین از جمله ارزهای دیجیتال، وب مانی، پرفکت مانی، پی پل و … پشتیبانی می کند.

تبادل ارزهای الکترونیک و دیجیتال با کمترین کارمزد: هنگام خرید، فروش، انتقال، یا انجام هر نوع اقدام دیگری در مبادلات رمزنگاری، هزینه‌های غیرمنتظره می‌تواند گاهی اوقات کل فرآیند را  خسته کننده و زمانبر کند. صرافی ارز دیجیتال پی پکس، پلتفرمی است که کاربران با کمترین کارمزد می توانند ارزهای دیجیتال و الکترونیک را به یکدیگر تبدیل کنند.

یکی از مهمترین معایب پی پکس این است که ایران در لیست کشورهای مجاز برای ثبت نام در آن قرار ندارد. با این حال اگر ایرانی ساکن ترکیه هستید و یا به ابزار های تغییر آی پی دسترسی دارید می توانید از خدمات این سیستم پرداخت آنلاین استفاده کنید.

نکته دیگر درباره خدمات این سیستم کارمزدهای آن در تبدیل برخی از پول های الکترونیکی است. به عنوان مثال پس از فروپاشی سیستم وب مانی کارمزد های تبدیل وب مانی در سایت کمی بالا است.

سوالات متداول

آیا با استفاده از پی پکس می توانیم پول به ترکیه انتقال دهیم؟

بله. شما با تکمیل مراحل ثبت نام در Paypax می توانید ارز دیجیتال یا واحد پولی مورد نظرتان را تبدیل کنید و حساب فرد را شارژ نمایید.

آیا ایرانیان از خدمات درگاه پی پکس می توانند استفاده کنند؟

با توجه به بررسی های انجام شده توسط تیم اقامت 98، پلتفرم پی پکس هیچ گونه محدودیتی برای ایرانیان اعمال نکرده است. اما به طور کلی با توجه به شرایط تحریم ها بهتر است از vpn یا vps استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.